“100’üncü yıla coşkuyla hazırlanıyoruz”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, basın mensuplarıyla buluştuğu programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, soruları yanıtladı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga’da görev yapan basın mensuplarıyla düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Pandemiye rağmen 3 yılda birçok proje ve çalışmayı tamamladıklarını, hizmet ve projelerin devam ettiğini söyleyen Başkan Erdoğan, genel bir değerlendirme yaparak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

18 Eylül’de Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılının kutlanacağını söyleyen Başkan Erdoğan, büyük bir planlama, heyecan ve coşkuyla hazırlıkların sürdüğünü, basın mensuplarından ve vatandaşlardan da fikir ve önerilere açık olduğunu belirtti. Mecliste grubu bulunan ve veya bulunmayan tüm siyasi partileri ziyaret ettiklerini, fikir ve önerileri aldıklarını, ziyaretlerin güzel geçtiğini ifade eden Başkan Erdoğan, “Biga’mızı istişare kültürüyle yönetiyoruz. Diyaloglarımız güzel geçiyor. Bir araya gelmeler olumlu geçiyor. Çalışmalarımız için ve özellikle fikirlerini sormamız nedeniyle başkanlarımızdan teşekkür geliyor, çalışmalarımızı kıymetli buluyorlar” dedi.

İşte Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın basın mensuplarının sorularıyla oluşan güncel konulara ilişkin verdiği cevapların satırbaşları;

“Pandeminin azalmasıyla vatandaş, esnaf, STK ve diğer tüm dinamiklere olan ziyaretlerimize ağırlık verdik. Bugün de siz kıymetli basın mensuplarımızla bir araya geldik. Üç yıldır rutin hizmetlerimiz ve vatandaşlara olan hizmet sorumluluğumuz dışında birçok proje ve çalışmayı hayata geçirdik. Pandemi herkesi etkilediği gibi tüm kurum ve kuruluşları da etkiledi. Biz Çanakkaleliyiz, Bigalıyız. Cumhuriyet’in önsözünün yazıldığı manevi başkenti olan şehrin evlatlarıyız. Atalarımız tüm imkansızlıklara rağmen canla ve başla mücadele ederek bir karış toprak vermemiş. Biz de bu zorlu süreçleri Allah’ın izniyle atlatacağız. Belediye bütçesi olan ve kar amacı gütmeyen bir kamu kurumudur. Biga Belediyesi olarak önceki dönemden kalan 123 milyonluk borç, ardından gelen pandemiye rağmen hiçbir şeyi aksatmadan tıkır tıkır yerine getirdik ve halkımıza hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Mutlu olduğumuz konu Belediyemizin borcu tüm proje ve çalışmalarla beraber geçen üç yılda artmamasıdır. Belediyemize kazandırdığımız arsalarımız ve gelir getirici projelerimizle Belediyemizin bir yıl içinde sıfır borca ineceğine inanıyoruz”

100. Yıla heyecan ve coşkuyla hazırlanıyoruz”

“Biga’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun inşallah bu yıl 100. yılını kutlayacağız. Bunun bize nasip olmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. 100. yıl kutlamaları kapsamında herkesin, basınımızın, STK’larımızın görüşlerini bekliyoruz. Son olarak yazışmalarımızı yaptık ve muharip savaş uçaklarımız Biga semalarında gösteri yapacak. Yağlı pehlivan güreşlerimiz Bigalı Mehmet Çavuş Kurtuluş Güreşleri adıyla yapılacak. Kültür Müdürlüğümüz 100. yıl ile ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yapıyor. Toplantılarımız ve istişarelerimiz sürecek.”

Haber Merkezi


Bu haber 25/06/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 174 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com