Nakliyeciler konuştu; “İşi bırakan çok arkadaşımız oldu”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de CHP’liler nakliyecilerin sorunlarını dinlemek için ziyaret gerçekleştirildi. Mazotun sürekli artması konusu gündeme alınırken, gerçekleşen ziyarette nakliyeciler adına konuşan Hasan Yılmaz ile ve işçilerle konuşuldu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Yöneticileri, geçtiğimiz gün sahada birbirinden farklı programlar gerçekleştirdiler. Nakliyeciler ve taşımacılar ile görüşen CHP’liler, sorunları not aldılar.

Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte,” Mazot 30 lira bu işler nasıl olacak? Nakliye ücretlerini bu gerçekleşen artışlar kadar arttıramıyorsunuz. Günden güne işler kötüye gidiyor?” sorusunu yöneltirken, Hasan Yılmaz, “Her sabah geldiğimizde mazot fiyatına bakıyoruz. Mazot fiyatı yükseldi mi? Ne yapmak gerekir diye düşünüyoruz “dedi. Üretim maliyetleri ve işi bırakmak zorunda kalan işçilerden bahsedildi.

İl Başkanı Metin Ümit Ural” Nakliye firmalarının ofisleri var oradan buraya gelene kadar bir tane ofiste bir kişi vardı, oda temizlik yapıyordu. Akaryakıt fiyatları kontrol edilemez şekilde yükseldi. Arabanın kasko ve trafik sigorta maliyetleri daha yükseliş gösterdi” dedi.

Yaşanan sorunları nakliyeciler adına anlatan Hasan Yılmaz,” Kooperatifte elli altı üyemiz ve seksen civarında çalışan araç var. Hepsi çalışıyor ve yüzde sekseni araçları kendi kullanıyor. İşlerimiz sıkıntılı umarım düzelir. Geçen seneden bu seneye mazotun fiyatı çok yükseldi.

“Mazot dört kat artış gösterdi bize sıkıntı olarak yansıyor”

Mazot dört kat artış gösterdi bize sıkıntı olarak yansıyor. Üç bin liraya aldık lastik şu an sekiz, dokuz bin lira. İyi bir lastik alalım derseniz on beş bin lira. Geçen seneden bu seneye kar oranımız düştü. Her sabah geldiğimizde mazot fiyatına bakıyoruz. Mazot fiyatı yükseldi mi? Ne yapmak gerekir diye düşünüyoruz. Arabasını satıp ben artık bu işten vazgeçtim diyen kooperatif üyelerimiz var.

“İşi bırakan çok arkadaşımız oldu”

İşi bırakan çok arkadaşımız oldu. Üretim maliyetleri ve yakıta gelen zamla beraber kendi aracı olmazsa şoför para kazanamaz. Biz geçtiğimiz günlerde bir tır gönderdik, benzine gündüz gelen zam araç Bursa’ya gitmeden geldi.

“Araç Bursa’dan çıktı Adana’ya gidene kadar tekrar zam geldi”

Araç Bursa’dan çıktı Adana’ya gidene kadar tekrar zam geldi. Lojistik firmalar bizden daha uygun mazot alıyor. Bazen ürünler kapıda sarılı bir şekilde bekliyor. 1 ton deposu olan araç var, benzin fiyatları bizi kötü yönde etkiliyor” dedi.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 24/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 566 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com