CHP’den suç duyurusu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Çanakkale İl Başkanlığı tarafından, CHP’yi bazı terör örgütlerine lojistik anlamda destek vermek ile suçlayan akademisyene suç duyurusunda bulunuldu.

Habertürk’te yayınlanan “Enine Boyuna” adlı programda, Prof. Mazhar Bağlı’nın; “CHP, PKK ve FETÖ’YE lojistik destek veriyor” sözleri gündemde yerini almıştı. Akademisyene tepki yağarken, Cumhuriyet Halk Partisi 81 ilde açıklama yaparak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda bulunmadan önce açıklama yapan Çanakkale CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural,” Bugün bir suç duyurusunda bulunmaya geldik. Kendini bilmez bir Öğretim Üyesi adı “Mazhar Bağlı” kendisi kimdir? Önce biraz ondan bahsetmek isterim. Konya Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesidir. 2009-2015 AKP merkez yürütme kurulu üyeliği yapmıştır. 25. dönem Urfa Milletvekili ve bir dönem Rektörlük yapmıştır. Kendisi hakkında taciz iddiaları var. Mazhar Bağlı CHP’ye saldırıyor. Partimizle ilgili FETÖ terör örgütü ve PKK terör örgütü ile ilgili lojistik desteği içeriden sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi’dir demiş. Biz böyle bir iddiayı kabul etmiyoruz CHP İl Başkanı olarak, İl yönetim kurulu üyelerimizle ve Merkez İlçemizle birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bu düzen değişecek , karanlıkları aydınlıklara çıkartacağız” dedi.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 24/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 469 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com