CHP’den bit pazarına çıkarma

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP il ve merkez ilçe yönetimi Çanakkale’de halkın bit pazarı olarak bildiği ikinci el ürünlerin satıldığı pazarı ziyaret ettiler. CHP il ve merkez ilçe yönetimi hem pazarcıların hem vatandaşların sorunlarını dinledi.

Pazarcılar, Herkesin durumunun kötü olmasından bahsederken alıcı ve satıcı sıkıntıda dedi. Vatandaşlar ev kiralarının çok pahalı olmasından dert yandı. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, özellikle geldik halkımızın ve pazarcıların ne durumda olduğunu görebilmek için geldik. Bakın biz bu işi sizler ve çocuklarımız için yapıyoruz” dedi.

Metin Ümit Ural,” Özellikle geldik halkımızın ve pazarcıların ne durumda olduğunu görebilmek için geldik. Bakın biz bu işi sizler ve çocuklarımız için yapıyoruz. Ekonomik sıkıntıdan dolayı bu pazarlara gelip daha ekonomik şekilde alışveriş yapmak isteyen insanları gördük. Pazarcılar artık halkın ikinci el ürünlere daha çok rehavet göstereceğini söyledi. Gördüğümüz bir gerçek var sohbet edebildiklerimiz bunu söyledi. Ekonomik sıkıntı var. Ekonomik sıkıntıdan dolayı biz çok daha ucuz alışveriş ederek yaşamımızı sürdürmemiz gerekiyor. Ev kiraları 2500 lira ve bir çocuk okutuyorum param yatmıyor. Vatandaşlar ikinci el ürün almak üzere burada olduklarını söylediler. İkinci el ürünlerin olması değerlenmesi açısından güzel ama biz halkın neden buraya geldiğini incelemek istedik. Şunu gördük ekonomik sıkıntı ve geçinemeyen halkımızdan dolayı biz pazarında olan hareketliliği gördük” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte,” Pazar daha öncede üst tarafta kuruluyordu ama bugün bu bölgeye ilk defa geldim. Pazar alanı genişlemiş ve insanlar buraya baya ilgi gösteriyorlar. Nostaljik ve antika için gelenler de var ama insanlarla konuştuğumuzda yüzde doksanı artık ekonomik şartların kendilerini zorladıkları için burada olduklarını söylediler. Vatandaşlar aradıklarını burada buldukları için yeniyi değil ikinci el malı almayı tercih ettiklerini halk tabiriyle bit pazarı, ikinci el dediğimiz bölgede insanların ilgisi buralara daha çok yoğunlaşıyor. Yüz liralık bir malı burada daha uyguna buldukları için halk buraya yönelmiş bulunuyor.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 23/06/2022, Perşembe günü yayınlandı, 337 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com