Hastane taşındı Ama

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gökçeada Devlet Hastanesi, 23 Mayıs’ta yeni hizmet binasına taşındı. Eski binada ise laboratuvarlar kaldı. Yeni bina ile eski bina arasında iletişimin olmadığı öğrenilirken, eski binada ise sağlık personelleri nöbet tutmaya devam ediyor.

Gökçeada Devlet Hastanesi için yeni hizmet binasının temelleri atıldığında, ada halkı tarafından hizmet binasının açılacağı gün dört gözle bekleniyordu. Adadaki sağlık hizmetinde özellikle teknik ekipman yetersizliği dolayısıyla aksamalar yaşanırken, yeni hizmet binasının vatandaşlar için daha iyi hizmet vereceği düşünülüyordu.

23 Mayıs’ta ise hizmet binası açıldı ve Gökçeadalılar yeni devlet hastanelerine kavuştular. Öte yandan, eski hizmet binasında ise laboratuvarların kaldığı öğrenildi. Henüz laboratuvarlar, yeni binaya taşınmazken, sağlık personellerinin ise büyük binada 4 kişi gece nöbetinde kaldıkları belirtildi.

Eski hizmet binasında ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Gökçeada Devlet Hastanemiz 23 Mayıs tarihinden itibaren yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlamıştır” bilgilendirmesi yerleştirildi.

Bir karışıklığın yaşanmaması için eski bina giriş kapılarına ise “Arka sokaktaki yeni hastane binasına taşındık” cümleleri asıldı.

Eski hastanenin tam anlamıyla, yeni binaya ne zaman taşınacağı ise merak konusu oldu.

Eski hastane binasında güvenlik zafiyeti oluşmaması için laboratuvarların da bulunduğu belirtilirken, güvenlik hizmetinin aksatılmadan verilmesi gerektiği ifade edildi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/06/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 601 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com