İYİ Parti’den otopark çıkışı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kentte yaşanan otopark sıkıntısı, araç sayılarının artması ile birlikte üst noktaya çıkarken, Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi’nin yıkılan alanı otopark alanı olarak kullanılıyor. Yaklaşık düzensiz bir şekilde 200 araç alan sığarken, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Partililer alanda incelemede bulunurken, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran, “Alan otopark olarak Çanakkale’ye kazandırılmalıdır” ifadesini kullandı.

Çanakkale’de araç sayıları her geçen gün artarken, mevcut park alanları ise yetersiz kaldı. Kentte her sokak arası, her cadde hemen hemen duraklama alanı olarak kullanılırken, eldeki mevcut otopark alanı ise beklentiye karşılık veremez hale geldi. Geçtiğimiz sene Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi yıkılmış ve alan bir süre paralı otopark olarak kullanılmıştı. Yıkılan alan şimdilerde ise ücretsiz otopark olarak kullanılıyor.

Düzensiz bir şekilde yaklaşık alana 200 araç park ederken, her bir araçtan ortalama 2 kişi indiği düşünüldüğünde, 400 kişiye alan çözüm sunuyor.

Öte yandan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından, Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi’nin yıkılan alanına İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası yapılacağı gündeme getirildi. İYİ Partililer bölge otopark alanı olarak kullanılsın ve kamunun yararına olacak şekilde düzenlensin önerisini sundular.

Gazetemize açıklamada bulunan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran, “Aldığımız duyumlara göre buraya İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası yapılacak. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, çarşı içerisinde ek binası ve Valilik içerisinde kendi bölümleri var. Bu alan müdürlük binası yapılması Çanakkale için uygun değildir.

Burada, Çanakkale’mizin otopark sorunu dururken, buraya müdürlük binası yapılması uygun değil. Kamu kampüsü planları vardı. Kamu binalarının il dışına çıkması planlandı. İl Emniyet Müdürlüğü şehir dışına çıkarıldı.

Bizim burası için önerimiz otopark önerisidir. Buraya katlı otopark yapılabilir. Otopark sorunu geçtiğimiz günlerde de AK Parti Belediye Meclis Üyesi Esra Hanım tarafından gündeme getirilmişti. Samimiyseler, bu alan kamu yararına kullanılsın. Bizim teklifimiz budur” açıklamasında bulundu.

Partililer, alanda incelemelerde bulundular ve ortak bir karar ortaya koyarak, bölgenin bir an önce düzenlenerek, kamu yararına otopark olarak kullanılmasını talep ettiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/06/2022, Salı günü yayınlandı, 493 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com