Deva’dan saldırılara kınama

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

DEVA Partisi, 81 ilde Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile ilgili yapılan linç kampanyalarına karşı basın açıklaması düzenledi. Deva Partisi saldırılara karşı itirazlarını dile getirdi.
81 İlde eş zamanlı olarak gerçekleşen basın açıklamasında Çanakkale DEVA Partisi Çanakkale İl Başkanı Av. Berkan Karaca “Milletvekilimize, yol arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız” diyerek tepki gösterdi.

Karaca konuşmasının devamında,”Milletvekilimiz, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz. Genel Başkanımız Ali Babacan genel merkezimizde, konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere, Emniyet Genel Müdürlüğü tüm haksızlığı, kabadayılığı ve hukuksuzluğu koruyan bir metin yayımladı. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ortadadır. Muhattabımız zor şartlarda canını dişine takrarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir. Hukuka ve kanuna uygun davranan zor şartlarda çalışan tüm emniyet mensubu teşkilatlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza Milletvekilimize, yol arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız. Önümüzde ki ilk seçimde hukuk namına adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Bizler DEVA partisi Çanakkale İl teşkilatı olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Ülkemize tam demokrasiyi inşa edene dek savunacağız” ifadelerini kullandı.

Özlem Kavuklu-Cihan Peker


Bu haber 20/06/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 179 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com