37 yıllık bir serüven

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bu yıl 37’ncisi düzenlenen kiraz festivali Lapseki Belediyesi organizasyonunda resmen başladı. Festival etkinlikleri kapsamında, Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. AK Partili ve MHP’li siyasileri de bir araya getiren festivalin açılışında konuşan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz “Lapsekililerin uzun bir aradan sonra eğlenmeye ihtiyacı var” açıklamasında bulundu. Lapseki, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışı, şeftali ve kiraz üretimi, kiraz festivali ile adından söz ettiren öncelikli ilçe oldu.

Dün gerçekleşen festivalin açılışına, Lapseki Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, AK Parti İlçe Başkanı Namık Ergin, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, Sağlık İl Müdürü Dr. Gökhan Baştürk katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından çarşı içinden 15 Temmuz Şehitler Parkı’na kadar bando takımının eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Ortaya renkli görüntüler çıktı. Daha sonra Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz yaptığı konuşmada, geleneksel hale getirilen festivalin bu yıl 37.kez yapıldığını aktardı.

Festivalin bir hafta boyunca devam edeceğini belirten Yılmaz, “Pandemi süreci bizleri çok yordu, çok üzdü. Lapsekililerin uzun bir aradan sonra eğlenmeye ihtiyacı var. Çeşitli etkinliklerle vatandaşlarımızın yeniden eski günlerine dönmelerini arzuluyoruz. Festivalimizin son gününde herkesin sevdiği ve saygı duyduğu ünlü sanatçı Zara ile birlikte olacağız. Çanakkale’de yaşayan herkesi unutulmaz bir gece yaşamak için Lapseki’ye davet ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından festival kapsamında düzenlenen ürün stantlarını gezen Yılmaz, Lapseki halkı ile kucaklaştı.

Bugün itibariyle bir hafta boyunca devam edecek festivalde katılanları çeşitli etkinlikler bekleyecek. Kitap fuarı imza günleri, minder güreşleri, yelken yarışları, futbol turnuvası, kadınlara yönelik yemek yarışması, kadın çiftçiler bilgi yarışması, halk oyunları gösterileri, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konseri, yerel sanatçıların konserlerinin yer alacağı festivalin finalinde 26 Haziran günü ünlü sanatçı Zara olacak.

Yakup Karakoç- Tunahan Ünsal


Bu haber 20/06/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 234 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com