“40. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum”

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş tarafından, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 40. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlandı.

Vali İlhami Aktaş tarafından yayınlanan mesajda, “Sahil ve karasularımızın korunması ve güvenliğinin sağlanmasından, deniz yolu ile yapılan her türlü kaçakçılık eyleminin önlenmesine kadar “Mavi Vatan” denizlerimizde görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 40. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde sahil, deniz yetki alanlarımızın emniyetinin sağlanmasında ve ulusal çıkarlarımızın korunmasında en büyük güvencemiz olan Sahil Güvenlik Komutanlığımız üstlendiği tüm vazife ve sorumlulukları her daim başarıyla yerine getirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, milletimiz ve devletimiz uğruna, canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm Sahil Güvenlik Komutanlığı mensuplarına aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Mavi Vatanımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizin koruyucuları Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 40. yaşı kutlu, pruvaları neta olsun” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 18/06/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 164 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com