Vali Aktaş; “Gençlerimiz sınavlarına gönül rahatlığı ile girecektir”

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

18-19 Haziran yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı Vali İlhami Aktaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı S.G. Yb. Ercan Oran, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çanakkale ÖSYM Merkez Sınav Koordinatörü Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu ve ÖSYM Merkez Sınav Koordinatör yardımcısı Taşkın Soylu katıldı.

Toplantıda; Yükseköğretim Kurumları Sınavının huzurlu ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için alınması gereken tedbirler ve önlemler görüşüldü.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın huzurlu ve güvenli bir şekilde geçmesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirten Vali Aktaş “Hafta sonu gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı için kurumlarımız üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yapacak ve yarınlarımızın güvencesi gençlerimiz sınavlarına gönül rahatlığı ile girecektir. Tüm gençlerimize girecekleri sınavlarda başarılar diliyorum” dedi.

Bu kapsamda; 18 – 19 Hazirantarihlerinde yapılacak olan 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2022-YKS) katılacak öğrencilerden, kayıp veya değiştirme nedeniyle T.C. Kimlik Kartı almak için sınavın yapılacağı merkezlerin Nüfus Müdürlüklerine başvuran adaylara fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Türkiye Cumhuriyeti Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenmesi için ilimizde Merkez, Biga, Çan ve Lapseki Nüfus Müdürlükleri, 18 Haziran 2022 Cumartesi günü 07:00-17:00 saatleri ile 19 Haziran 2022 Pazar günü 07:00-15:30 saatleri arasında açık tutulacaktır.

Haber Merkezi


Bu haber 17/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 147 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com