Okulda son gece etkinliği gerçekleşti

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga Kent Konseyi ve Biza Kızılay Şube Başkanlığının katılımıyla Kemer İçdaş İlkokulunda “ Okulda Son Gece “ etkinliği düzenlendi. 

Düzenlenen etkinlikte konuşan  Biga Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Biga Kızılay Şube Başkanı Erdoğan Başer  yaptığı açıklamada “Kemer İçdaş İlkokulu’nun geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği faaliyete katılmıştık. Bu yılda gelişerek devam eden “Okulda son gece ” etkinliğine katıldık. Kemer İçdaş İlkokulu Müdür’ü Ercan Pehlivan ile yaptığımız görüşmede. Okul olarak öğrencilerin akademik gelişimini sağlamak, sosyal yönden desteklemek, Okul Aile Öğrenci işbirliğini güçlendirmek amaçlı “Okulda son gece ” temalı faaliyet hakkında bilgi aldık” dedi.

   Düzenlenen etkinlikte   öğrenciler, Parion Antik Kenti Kazı Alanı Başkan Vekili Sadık Tuğrul eşliğinde,  Aşıklar tepesine, sonrasında Parion kazı alanını gezdi. Akşam ise  Gece uzay hakkında astreoitler ,gök taşları, yıldızlar hakkında öğrencilere ilgililer tarafından bilgi verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’in katkısı  ile okula kazandırılan teleskop ile ay gözlemi ve Güneş Sistemindeki gezegenler gözlemleyen öğrenciler mutlu oldu.

 

Haber Merkezi

 

 

 

 

 


Bu haber 17/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 305 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com