Kurdaki dalgalanma Çanakkale’de hastaları vuracak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sağlık Bakanlığı kur farkından doğan maliyetler dolayısıyla, Çanakkale’nin de içinde bulunduğu bazı illerde, hava ambulans seferlerinin durdurulacağını duyurdu. “Dolar kurundaki dalgalanmanın bedelini özellikle Çanakkale’de adalarda yaşayan vatandaşlar mı ödeyecek” tepkisini gösteren kentliler ise Bozcaada ve Gökçeada’ya sahip olan Çanakkale’de alınan bu kararın mağduriyet yaratacağını belirttiler.

Dolar kurundaki dalgalanmadan ötürü Sağlık Bakanlığı tarafından, Sivas, Çanakkale, Malatya, Bursa ve Afyon’da hava ambulans hizmetlerinin durdurulacağı açıklandı.

Bozcaada ve Gökçeada’da özellikle teknik ekipman anlamında hastanelerde ve sağlık ocaklarında eksiklikler yaşanırken, adalardaki birçok acil durumdaki hasta helikopter ile Çanakkale’ye getiriliyordu. Zaman zaman hava muafiyeti dolayısıyla helikopter havalanamasa da acil durumlarda adalılar için hayati önem taşıyan hava ambulans hizmetinin durdurulması kararı tepki çekti.

Çanakkaleliler, kur farkındaki dalgalanmanın bedelini ada halkı ödeyecek derken, alınan karardan geri dönülmesi gerektiğini söylediler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 396 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com