Çardak iskelesi kapandı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale deniz ulaşımında kilit rol oynayan Çardak-Gelibolu feribot seferleri askıya alındı. Çardak iskelesi kapanırken, Belediye Başkanı Metin Semerci, sosyal medya hesabı üzerinden bilgilendirmede bulundu. Başkan Semerci, “Bizler iskelenin devamlı kapanacağını asla düşünmüyoruz” dedi.

Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci tarafından, Çardak iskelesi ile ilgili yapılan açıklamada, “Çardak Feribot İskelesi gibi, GESTAŞ’a ait Gelibolu ve Çanakkale feribot iskeleleri dahil iskelelere İşletme izin belgeleri 1 yıl süreli verilmektedir.

Biz de gerekli izinleri almak üzere 12.04.2022 tarihinde Ankara Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tershaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne başvurumuzu yaptık. Bakanlık; Çanakkale Liman Başkanlığına gerekli kontrol ve denetimleri yapmak üzere görevlendirmiş ve 31.05.2022 tarihinde iskelemize gelerek her türlü kontrol ve denetlemeler başarılı bir şekilde geçilmiş olup Ankara Bakanlığa olumlu görüşleriyle beraber, onay için gönderilmiştir.

Şuan için İskelemiz; bakanlıktan olumlu veya olumsuz yazı gelmediği için tedbir amaçlı, Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından geçici olarak işletmeye kapatılmıştır. İskelemizin eski olduğunu biliyoruz, lakin çürük veya emniyetsiz değildir, buna dair her hangi bir rapor yoktur. Bizler yaptığımız işin, ciddiyetinin ve hayati önem taşıdığının farkındayız.

İskele yenilemesi hakkında kısa bir bilgi de vermek istiyorum. İskeleyi yenilemek adına ilgili bütün kurumlardan izinleri alarak projelerimizi 05.11.2020 tarihinde Bakanlığa sunduk ve onay beklemekteyiz. Gerekli onaylar alındıktan sonra en kısa zamanda iskele inşaatına da başlanacaktır.

Gelibolu-Çardak hattında, gemi ve iskeleler dahil 100’e yakın vatandaşımız çalışmaktadır. Bölge için çok büyük bir istihdam kaynağıdır. Bizler iskelenin devamlı kapanacağını asla düşünmüyoruz, en kısa zamanda işletme izin belgemizin gelmesin ve derhal çalışmaya başlayacağımıza inanıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 252 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com