80 bin 144 öğrenci tatile girdi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar tarafından, 2021-2022 eğitim öğretim sezonunun sona ermesinin ardından bir değerlendirme yapıldı.

Eğitim Sen Çanakkale Şubesi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “2021-2022 eğitim öğretim yılı 17 Haziran Cuma günü sona ermiştir.

Bu öğretim yılında ülke genelinde, 71 bin 320 okulda , 1 milyon 170 bin öğretmen, açık öğretim öğrencileri dâhil olmak üzere 17 milyon 436 bin öğrenci ile eğitim ve öğretim yılı tamamlanmıştır.

İlimizde ise 389 okulda, 80 bin 144 öğrenci, resmi ve özel olmak üzere 6622 öğretmen tatile girmiştir.

İki yılı aşkın süredir devam eden Kovid-19 salgını eğitim öğretimi olumsuz etkilemiş, bunun yanında bir çok sorun yaşanmıştır. Kısaca bunları şöyle sıralayabiliriz, Eğitimde ticarileşme ve eğitimi dinselleştirme uygulamaları, okulların fiziki altyapı ve donanım eksikliklerinin sürmesi, kalabalık sınıflar, ikili öğretim, taşımalı eğitim, çocuk ve gençlerin dini cemaat ve vakıfların kreşlerine, yurtlarına yönlendirilmesi, çocuklara yönelik taciz ve istismar vakalarının artması, mülakata dayalı sözleşmeli öğretmenlik ve ücretli öğretmenlik uygulamasının sürmesi, ataması yapılmayan öğretmenler…

Tüm sendikaların itirazlarına rağmen içeriği boş olan Öğretmenlik Meslek kanununun çıkması, tüm bu olumsuz koşullara rağmen canla başla çalışan tüm eğitim öğretim emekçilerine vermiş oldukları emekten dolayı teşekkür ediyoruz.

Sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmelerini diliyoruz. Ayrıca hafta sonu Üniversite sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 17/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 409 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com