“Gün gelecek devran dönecek”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP’den Bülent Öz’e tam destek

Cumhuriyet Halk Partisi, geçtiğimiz hafta görevden alınan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz için Çan’ın Menderes Parkında basın açıklaması gerçekleştirdi. İçişleri Bakanlığı tarafından, hakkındaki rüşvet ve irtikap iddiaları dolayısıyla görevden uzaklaştırılan Bülent Öz’e CHP tam kadro destek verdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Öz’e destek olmak üzere Çan’a geldiler.

İçişleri Bakanlığı tarafından, hakkındaki iddialar dolayısıyla Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, görevden uzaklaştırılmıştı. Öz’ün görevden uzaklaştırılmasının ardından ise Çan Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Harun Arslan, Belediye Başkanvekili oldu.

CHP’liler ise dün, saatler 12.30’u gösterdiğinde Çan Menderes Parkı’nda, Bülent Öz’e hem destek oldular hem de basın açıklamasında bulundular.

Gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

“Yargılama bile başlamadan, herkes suçlu ilan etti”

Basın açıklamasında söz alan Muharrem Erkek, Bülent Öz’ün hukuksuzca gözaltına alınıp yine aynı şekilde hukuksuzca görevinden alındığını belirtti. Aynı zamanda Çan seçmeninin seçim iradesine de saygısızlık yapıldığını belirten Erkek sözlerine şu şekilde devam etti;

“ Bizim para transferlerimiz olmaz. Sizler öyle bir ahlaksızlığın ve çürümüşlüğün içine düşmüşsünüz ki… Cumhuriyet başsavcılığına sesleniyorum; Seçilmiş bir belediye başkanı sabah 6’da eşinin kızının yanında gözaltına aldırmak nedir? Siz nasıl hukukçusunuz? Davet etseniz sev seve ifade vermeye gelir.

Şunu sakın unutmasınlar, hukuk, görevini kötüye kullananları, yasayı, yetkiyi kötüye kullananları sonuna kadar takip eder. Bunları da takip edecek. Memlekette de ne kadar saray soytarısı varmış. Yargılama bile başlamadan, herkes suçlu ilan etti. Bu kadar kolay mı insanları lekelemek?”

“Yozlaşmış bir iktidarla karşı karşıyayız”

Konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da değinen Erkek, Süleyman Soylu’nun suç işlemeye devam ettiğini ama devran döndüğünde hukuk karşısında hesap vereceğini belirtti.  Erkek sözlerine şu şekilde devam etti “Yozlaşmış bir iktidarla karşı karşıyayız. Bırakın mahkeme kararını, ortada iddianamede yok.

Bülent Öz, kuzeninden para almış mı? Madem kuzeniyle arası iyiydi, kuzeni neden şikayet etti? Çan’da önceki dönemde İçişleri Bakanlığı’nın tespit ettiği 2 milyon para var. Raporla tespit edilmiş. 27 Şubat 2018 tarihli satış işleri sebebiyle. 2 milyon 668 bin 250 lira. O dönemin dolar kuruyla 700 bin dolar. Bugünün 12 milyonu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kamu zararıyla ilgili soruşturma izni vermedi. İçişleri Bakanı değil, suç işleri bakanı. Seni kim açığa alsın? Televizyonda milletin huzurunda mafyadan para alan siyasetçi var. İsmini Cumhuriyet başsavcılığına vereceğim dedin. 1 sene oldu. Veremezsin. Çünkü sen de vesayet altındasın. Bunların hepsi, sarayın emir kulları olmuşlar. Bu düzen değişecek. Onlar sarayın hep orada duracağını düşünüyor. Gün gelecek, devran dönecek hukuk karşısında hepsi hesap verecek.

“ Çan halkının güvenini boşa çıkarmadım ”

Basın açıklamasında söz alan Bülent Öz, “Sadece şunu söylemek istiyorum. Her konuşmamda ifade ettim, seçimden önce söyledim, adliyeden çıktıktan sonra da söyledim. 2019’da, seçildikten sonra, bu zamana kadar, 3 yıl boyunca Çan halkının güvenini asla boşa çıkarmadım. Üstüne basa basa söylüyorum. Hemen seçildikten sonra, ‘Aldığımız oyları haram etmeyeceğim’ dedim, haram etmedim” diye konuştu.

Tunahan Ünsal-Yakup Karakoç


Bu haber 16/06/2022, Perşembe günü yayınlandı, 260 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com