TÜKODER Yıkılacak

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhuriyet Meydanı’nın genişletilmesi için hazırlanan projede düğmeye basılıyor. Eski Fen Lisesi yurdu, öğrenci pansiyonu olarak bilinen binanın yıkılıp Cumhuriyet meydanına dahil edilip daha geniş bir meydan olması için çalışma başlatıldı. Fakat başlatılan çalışma sonrası bu binaya dahil olup yaklaşık 25 yıldır yurttaşlara hizmet veren Tüketiciyi Koruma Derneği binasının da boşaltılması istendi. Bunun üzerine Çanakkale Tükoder Başkanı Ali Rıza Berkit ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Başkan Berkit konuşmasında derneğin yaklaşık 25 yıldır kentteki yurttaşlara hizmet verdiğini ve kamunun yararına çalışan bir dernek olduklarını açıkladı.

Konuşmasında kendilerine yeni bir bina baktıklarını belirten Berkit, ‘’ Biz günde hemen hemen 15 20 kişiye hizmet veriyorduk. Bu sebepten gerekirse meydanda bile belirli saatlerde kentteki yurttaşlarımızın mağdur olmaması için çalışacağız. Bu arada son zamanlarda en çok kent yurttaşlarımızdan gelen şikayetler ayıplı mallar üzerine. Buradan da kentteki esnafa sesleniyoruz, bu malları alırken daha bir dikkatli olsunlar iki tarafta mağdur olmasın ‘’ dedi.

Sanki inadına her gün zam yapıyorlar “

Son zamanlarda alım gücünün düşmesi ve beraberinde enflasyonun yükselmesiyle tüketicilerin size talepleri doğrultusunda bir artış oldu mu? sorumuza karşın Başkan Ali Rıza Berkit, ‘’ Tüketici şaşkınlık içerisinde, neye karşı olduğumuzu, nelere tepki göstereceğimizi şaşırdık. Temel tüketim maddesi, akaryakıt doğalgaz ve elektrik ile ilgili her gün zam gelince tüketici tarafından da gelen şikayetin ölçüsü de kaçtı. İnadına da sanki her gün zam yapıyorlar Dar gelirli vatandaşlardan tutun emeklilere kadar bu insanların bütün maaşlarını akaryakıtçılar doğalgazcılar çekti aldı ‘’ dedi.

İnsanların artık gündelik temel ihtiyaçlarını bile alamadığını belirten Berkit bu konularla alakalı Tüketicileri Koruma Derneği’nin sadece Çanakkale’de değil ülkenin dört bir yanında etkinlikler yapıp halkın sesini duyurduğunu, fakat kimsenin muhatabı olarak kendilerini göremediklerini açıkladı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/06/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 269 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com