“Çapımızın üstünde yatırımlar yaptık”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’de çevre sorunları dikkat çekmeye devam ediyor. Çevre sorunları: Orman tahribatı, su kaynaklarının yitirilmesi, denizlerin ve toprağın kirletilmesi, hava kirliliği, atık ve çöp sorunları olarak ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Marmara Denizi’nde ortaya çıkan müsilaj sorunu kaygı yaratırken Çanakkale halkı için müsilaj ayrı bir korku oluşturuyor.Yaşananların ertesine Çanakkale mavi bayrak almaya devam ederek çevre yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Çanakkale’nin çevre yatırımıyla ilgili hiçbir eksiği kalmamıştır. Altyapıları ve tesisleriyle itibariyle gereken yapılmıştır. ” dedi.

Güzelyalı plajında mavi bayrağı göndere çeken Belediye Başkanı Ülgür Gökhan çevre yatırımlarıyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu.

Gökhan konuşmasında, “Çanakkale’nin çevre yatırımıyla ilgili hiçbir eksiği kalmamıştır. Altyapıları ve tesisleriyle itibariyle gereken yapılmıştır. Bunlar kolay değil borçlandık ve borçlanarak yapıyoruz ve borçlarımızı ödüyoruz. Bu konuda bize destek olan bu dönem ve geçmiş dönemdeki meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada açıkça şunu söyleyebilirim. Geçmişte ve bugünkü meclisimizde muhalefet partileri bu çevre yatırımlarına destek vermişlerdir, onlara da teşekkür ediyorum. Sadece biz yaptık anlamında değil hepimiz Çanakkale için mücadele ediyoruz. Çanakkale’nin esenliği için buralara geldik görev yapıyoruz. Bu anlayış Çanakkale’ye yakışan bir anlayıştır. Ben ayrı ayrı herkese teşekkür ediyorum. Biz arıtmalarda bulunan ve temiz olan çıktı sularıyla yetinmedik, ultraviyole dezenfeksiyon ünitesi kurduk. Çıktı suyunu yeniden mikroplardan arındırıp öyle veriyoruz. Bunu bilmenizde fayda var.

“Bu yatırımın finansmanını siz sağladınız”

Bu yatırımın finansmanını siz sağladınız. Ben cebimden yapmıyorum, Çanakkale halkı sağladı. Sizin kaynaklarınızın çevre konusunda nerelere harcandığını bilmeniz hepinizin hakkı diye düşünüyorum. Bununla gurur duyabilirsiniz. Böyle bir kentte yaşadığınız için rahat edebilirsiniz. Boşuna Çanakkale’ye taşınmıyor insanlar bununla biraz ilgisi var diye düşünüyorum.

“Biz Çanakkale Belediyesi olarak ciddi yatırımlar yaptık”

Biz Çanakkale Belediyesi olarak ciddi yatırımlar yaptık. Çapımızın üstünde yatırımlar yaptık. Çanakkale Belediyesi olarak bugün bile yüz kırk üç bin nüfuslu bir kenti, çevre yatırımları açısından çok ciddi yatırımlarla karşı karşıya bıraktık. Çanakkale’de ve Güzelyalı’da ileri biyolojik arıtma Çöp deforme alanımızı yaptık biliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 15/06/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 252 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com