Bülent Öz “Yargılanmak bu dönemin şanındandır”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İçişleri Bakanlığı soruşturması kapsamında, hakkındaki rüşvet ve irtikap iddiaları dolayısıyla görevinden uzaklaştırılan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu. Öz, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana fotoğraf paylaşırken, “Yargılanmak bu dönemin şanındandır” dedi.

Geçmiş dönem CHP Milletvekili ve CHP’li Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Geçici süre görevimden uzaklaştırıldım!

Ankara’da belediyemizin işlerini takip etmek için kurumlarda bir dizi ziyaretler gerçekleştirmiştim.

Tam da ziyaretimiz esnasında yürütülen soruşturmalarda iddialar karşısında CHP’li belediyelere yönelik uygulanan fakat kesinleşmiş durumlarda bile AKP’li belediyelere soruşturma izni dahi verilmeyen hukuksuz yaklaşımın tarafıma uygulanmasından haberdar olduk.

Ne yazık ki Türkiye genelinde ve Çanakkale’de de mevcut ve önceki dönem AKP’li belediye başkanları için kesinleşmiş durumları olduğu halde uygulanmayan, tarafıma ise sadece iddialar karşısında kesinleşmiş gibi yargısız infaz yaparak, geçici süre görevden uzaklaştırmam bilgisini ne yazık ki tebliğ edilmeden basın yoluyla öğrendik.

Sonrasında önceden belirlenmiş randevu programımız gereği, CHP Genel Başkan Yardımcımız ve Çanakkale Milletvekilimiz Muharrem Erkek ve CHP Çanakkale Milletvekilimiz Özgür Ceylan ile birlikte Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettik.

Genel başkanımız konuyu gülümseyen ifadeleriyle, seçilmiş irademizin ülkemizin birçok noktasında baskı altına alınmaya çalışılmasının, iktidarın son çırpınışları olarak değerlendirdi. Desteklerini iletti. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

Çanakkale Milletvekilimiz Özgür Ceylan’ın Mecliste yaptığı konuşmada “Muhalefete ayrı, sarayın başkanlarına ayrı hukuk” diyerek ifade ettiği ve Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Erkek’in belirttiği gibi “Mesnetsiz iddialarla Çan halkının iradesine yapılan saygısızlığa 2019 martında olduğu gibi en güzel cevabı zamanı geldiğinde yine halkımız verecektir.”

Daha önce de belirttiğim gibi “Yargılanmak, bu dönemin şanındandır.”

16 Haziran saat 12.30’da Çan Menderes Parkında, Genel Başkan Yardımcımız, Ordu Milletvekilimiz Seyit Torun, Genel Başkan Yardımcımız ve Çanakkale Milletvekilimiz Av. Muharrem ERKEK, Çanakkale Milletvekilimiz Özgür Ceylan’ın katılımıyla basın açıklaması yapılacaktır. Tüm partililerimizi ve tüm hemşerilerimizi bekleriz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/06/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 175 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com