Jandarma teşkilatı 183 yaşında

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Jandarma Genel Komutanlığının 183. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törenle kutlandı. Etkinlik saat 10:00 sularında başladı. Tören başlangıcında , İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tahsin Saruhan, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tahsin Saruhan, Jandarma Eğitim Merkez Komutanı Albay Tolga Yağan, Jandarma Özel Eğitim Merkez Komutanı Albay Ufuk Yetiş ve jandarma personeli katıldı.

Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Türkay Bozkurt yapmış olduğu konuşmada,” Bugün burada Jandarma Genel Komutanlığının 183. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında toplanmış bulunuyoruz. Etkinlik Saygı duruşu ve müteakiben istiklal marşının okunması, Jandarma Genel Komutanlığının çelenginin sunulması ile devam edecek. Şimdi sizleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ebediyete göç etmiş, tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimiz adına bir dakikalık saygı duruşuna ve İstiklal Marşını okumaya davet ediyorum” dedi.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 14/06/2022, Salı günü yayınlandı, 176 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com