Ev pansiyonculuğu eğitimleri tamamlandı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gerek konaklama ve yeme-içme tesislerinde görev yapan personelin mesleki niteliklerinin geliştirilerek, hizmet kalitesinin arttırılması gerekse toplumda turizm bilincinin oluşturulması amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli ücretsiz turizm eğitimi programları düzenleniyor. Çanakkale’nin çeşitli ilçe ve beldelerinde de bu eğitimler talepleri doğrultusunda sunuluyor. Eceabat’ta da ev pansiyonculuğu belgeleri sahipleri ile buluştu.

Bu yıl da konaklama ve yiyecek-içecek hizmetleri sunmak üzere ev pansiyonculuğu yapan veya yapmayı planlayan kişilerin mesleki bilgi ve becerileri ile tutum ve davranışlarını geliştirmek üzere İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Eceabat Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğince “Ev Pansiyonculuğu Eğitimi Kursu” düzenlendi.

Bakanlıkça yöre halkına yönelik düzenlenen “Ev Pansiyonculuğu Eğitimi Kursu” nu başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazanan 40 kursiyer eğitim sürecini tamamlayarak başarı belgesi almaya hak kazandı.

Bakanlık Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ’in, belge almaya hak kazanan kursiyerlere tebrik ve selamlarını iletmesi ile konuşmalarına başlayan İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, turizm sektörümüzde kalitenin artırılmasına yönelik önemli bir parçası olan bu eğitimlerin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Eğitim sürecinde iş birliği içerisinde bulunulan Eceabat Kaymakamlığına teşekkürlerini ileterek Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından verilen eğitimin sonucunda belge almaya hak kazanan 40 kursiyere başarılar diledi.

Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, turizm sektöründe nitelikli hizmet sağlayabilmek adına ev pansiyonculuğu eğitimine katılarak belge almaya hak kazanan 40 kursiyere başarılar diledi. Bu süreçte eğitimlere destek vererek toplumda turizm bilincinin oluşturulmasına katkı sağlayan başka Bakanlık İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti.

Kursu başarıyla bitiren kursiyerlere, eğitim belgelerini Eceabat Kaymakamlığı Konferans Salonunda gerçekleşen bir tören ile Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Turna takdim etti.

Tunahan Ünsal


Bu haber 14/06/2022, Salı günü yayınlandı, 335 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com