İki günde iki bakan

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale, hafta sonu bir hayli hareketli saatler geçirdi. Önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sonrasında ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Çanakkale’ye geldiler. İki bakan farklı programlara katılırken, AK Parti 3 gün boyunca sahada ve etkinliklerle adından söz ettirdi.

Geçtiğimiz hafta sonu, Çanakkale iki bakanı misafir etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çanakkale’de önce yedek subayların yemin törenine, sonrasında ise yeni Emniyet Müdürlüğü binasına ve İl Jandarma Komutanlığı’na ziyarette bulundu.

Sonrasında ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çanakkale’ye geldi ve Hamidiye Tabyaları’nda düzenlenen “Çocuk Buluşması” etkinliğine katıldı.

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede, “Türkiye’de çocuk haklarının desteklenmesi projesi kapsamında düzenlenen “Çocuk Buluşması Etkinliği” Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Anadolu Hamidiye Tabyalarında gerçekleştirilen etkinliğe Valimiz İlhami Aktaş, İl Başkanı Naim Makas, İl Kadın Kolları Başkanımız Özlem Karadayı, İl Gençlik Kolları Başkanımız Alperen Uysal, Merkez İlçe Başkanımız Aynur Tuna Yavaş, İl ve İlçe Yöneticilerimiz katıldı.

Etkinlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, Çanakkale Sosyal Dayanışma Merkezi, Çanakkale Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca açılan ve el emeği ürünler sergilenen stantları gezerek, ürünler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra “Çocuk Hakları Sokağı”nın açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, Çocuk Hakları Sokağını gezerek, çocuklardan bilgi aldı” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 13/06/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 272 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com