Ticaret Merkezi hayata tutunacak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

1915 Çanakkale Köprüsü ile bölgenin ekonomik olarak kalkınacağı öngörülerek, yaklaşık 4 yıl önce temelleri atılan ve tam anlamıyla atıl kalan Çardak Ticaret Merkezi için harekete geçilecek. İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı toplantılarında gündem maddesi Çardak Ticaret Merkezi oldu ve oy çokluğu ile ticaret merkezinin kiralanması kabul edildi. Önümüzdeki günlerde, deniz kenarında kaderine terk edilmiş bir şekilde duran iş merkezinin hayat bulması bekleniyor.

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı meclis toplantılarında, gündem maddelerinden birisi Çardak Ticaret Merkezi oldu.

“Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırladığı “İşletme hakkı Çanakkale İl Özel İdaresine devir olunan Çardak Ticaret Merkezinin 15 yıllığına kiralanması” ile ilgili raporun görüşülmesi” maddesi ile meclise gelen konu görüşüldü ve görüşler paylaşıldı.

Yaklaşık 4 yıl önce yapımına başlanan ve 1915 Çanakkale Köprüsü ile bölgenin kalkınmasına altyapı oluşturacak olan ticaret merkezi, kaderine terk edilmişti. Geçtiğimiz aylarda ise bina içerisinde hırsızlık vakası yaşanmış ve elektrik kabloları daha bina açılmadan çalınmıştı.

Denize sıfır, Çardak iskelesinin yanı başında bulunan ticaret merkezi için kiralama talebi meclise geldi. Talep masaya yatırıldı ve yapılan oylamada, oy çokluğu ile kiralama yöntemi kabul edildi. Önümüzdeki günlerde kiralama işlemi gerçekleşecek olurken, Çardak Ticaret Merkezi de bir anlamda hayata tutunmuş olacak.

Tunahan Ünsal-Yakup Karakoç


Bu haber 12/06/2022, Pazar günü yayınlandı, 277 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com