Sıra Satışa Geldi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi’nin, Haziran ayı toplantılarının sonuncusu, geçtiğimiz gün gerçekleşti. Gerçekleşen meclis toplantısında, taşınmaz satışı hararetlenmeye neden oldu. Geçtiğimiz aylarda borçlanma ile gündeme gelen İl Özel İdare, önümüzdeki süreçte ise satışlarla gündeme gelecek. Assos bölgesinde bulunan ve Özel İdare’ye ait olan otelin satışına meclisten onay çıktı. Oy çoğunluğu ile taşınmaz satışına geçildi.

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı toplantılarının en önemlisi ve son oturumu geçtiğimiz gün gerçekleşti. Başta GESTAŞ ve borçlanma konuları ile son yıllarda gündemden düşmeyen Özel İdare, gelinen süreçte, satışlarla anılır oldu. İdareye ait olan taşınmaz malların satışı meclise gelirken, meclis üyeleri arasında satış konusunda tansiyon yükseldi. Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleri, taşınmaz mal satışı konusunda olumsuz görüş bildirirlerken, AK Parti Meclis üyeleri ise kaynak yaratacağı ve yatırımların hızlanacağı gerekçesi ile satışı desteklediler.

İl Özel İdare’ye ait olan ve geçtiğimiz yıllarda kiralama yöntemi ile hizmet veren, Kadırga Koyu’nda bulunan otel gündeme geldi. Otelin satışı, mecliste konuşulurken, satış kararına, AK Partili üyelerin oy çokluğu ile onay verildi.

Öte yandan CHP’den istifa eden ve bağımsız meclis üyesi olan Çan İl Genel Meclisi Üyesi Erdal Güler’in satış kararına olumlu oy kullanması dikkat çekti. Yapılan oylamada 18’e 16 kabul kararı çıktı.

Önümüzdeki günlerde İl Özel İdare’ye ait olan otelin satışı gerçekleşecek.

GESTAŞ ve borçlanma konuları ile gündemden düşmeyen Özel İdare’de yatırımlar ve köylere yapılacak olan hizmetler için satış yöntemine geçildi. Elde bulundurulan taşınmaz malların satışı ise tepki çekti.

Tunahan Ünsal-Yakup Karakoç


Bu haber 12/06/2022, Pazar günü yayınlandı, 308 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com