“Bedeli genel başkan ve biz ödeyeceğiz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı birlik, beraberlik, dayanışma yemeği gerçekleştirdi. Düzenlenen yemek organizasyonu, geçtiğimiz gün, saat 20:00’de Kepez’de başladı. Yemek etkinliğine partililer yoğun katılım gösterdi. Müzik eşliğiyle ve gösteri ile devam eden yemekte, samimi anlar ortaya çıktı. Yemeğin sonunda elliye yakın üyeye rozet takıldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği tabak ve bazı sanat çalışmaları açık arttırma ile satıldı. Gerçekleşen organizasyona katılanlar arasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve vekillerde vardı.

Düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, Çanakkale Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, İlçe Belediye Başkanları, Millet ittifakı partilerinin İl başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Muhtarlar, STK temsilcileri, siyasi parti üyeleri katılım gösterdi.

Yemekten önce Milletvekilleri ve partililer CHP’nin iktidara aday olduğunu ve güçlü bir şekilde seçimlere hazırlandığı belirtildi. Millet İttifakının adayının kesinlikle Cumhurbaşkanı olacağı belirtilirken, yemeğe Millet İttifakından katılan herkese teşekkür edildi. Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte” Hak hukuk ve adalet zamanı bizimle birlikte olmayanları kucaklama zamanı, asgari ücretli ve emeklilerin açlığa mahkum edilmemesi için iktidara geliyoruz” dedi.

İktidarın her şeyden CHP’yi sorumlu tuttuğunu söyleyen Özgür Ceylan ” CHP bu ülkenin kimyasıdır. Sokakta hayvanara işkence edildiğini görüp vicdan azabı çeken onların yanında olan her Türk vatandaşı CHP’lidir. Şeyhlerin, şıhların cemaatlerin elinde çocuklarımızın taciz edilmemesini isteyen her Türk vatandaşı aslında CHP’lidir. Bir yerde doğa mücadelesi veren, işçinin emekçinin yanında olan, kadınların yanında olan birisi varsa o kişi Cumhuriyet Halk Partilidir. Bizim partimizde eleştirilenler olabilir bu partimizin güzelliğini gösterir. Bizde bir tek lider tartışılmaz oda Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

Gençlerin Umudu Muharrem Erkek Sloganlarıyla Kürsüye Çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek,” Partimizin ve Türk siyasetinin tarihini mutlaka okuyun. Öncelikle yeni üye olan partililerimizi gönülden tebrik ediyorum. Tüzüğümüzde yazdığı gibi CHP üyeliği onurlu bir toplum hizmetidir. Saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler hep birlikte burada olduğumuz siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, gençler, kadınlar hep birlikte çok önemli bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. Hepimize düşen görev iktidara giden yolda çok çalışarak bir tuğlada bizim koymamızdır. Artık daha güçlüyüz demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan tüm siyasi partilerle beraber çalışıyoruz. Demokrasi mücadelesinde bedel ödenecek bu bedeli genel başkanımız ve biz ödeyeceğiz. İlk işimiz satılan silah fabrikasını Katarlılardan almak olacak. Bu topraklara demokrasiyi yerleştireceğiz. Cumhuriyetimiz ’in ikinci yüzyılına girerken hep birlikte Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız” ifadelerine yer verdi.

İl Başkanı Metin Ümit Ural,” İktidara gelirken Söyledikleri şeyler vardı, yoksullukları önlemek, yasakları kaldırmak ama kendileri bunu başaramadılar. Tamamen yasaklar uygulandı ve herkes yoksulluk içinde kaldı. Sanayici, işadamı, tarımla uğraşan çitfçiler, emekçilerin ne durumda olduğu ortadadır. İktidara hazırız geliyor gelmekte olan diyorum. Aramıza yeni katılan üye arkadaşlarımıza hoş geldin diyorum” ifadelerine yer verdi.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 12/06/2022, Pazar günü yayınlandı, 375 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com