Atıklar hayallerle oyuncağa dönüştü

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kızılay’ın kuruluşunun 154. Yıldönümü dolayısıyla, İskele Meydanı’nda birbirinden farklı etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen etkinlikler arasında hayat bulan “Hayalimle Dönüşen Oyuncak Projes” dikkat çekerken, çocuklar tarafından ortaya konulan projeler takdir gördü. Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan’ın da katılım gösterdiği etkinliklerde, Altan “Bugün çok özel bir gün için buradayız” dedi.

Etkinlikte Kızılay’ın yaptığı yardımlar ve gerçekleştirdiği projelerin olduğu bir slayt izlendi. İskelede saat 12: 00’de başlayan etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. Atık malzemelerden yapılan oyuncaklar ile proje kapsamında ödül alan çocuklara Vali İlhami Aktaş ve Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan hediyelerini takdim etti. Vali Aktaş çocuklara tek tek projelerini sordu.

Etkinliğe katılan ve basın mensuplarına bir konuşma gerçekleştiren Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, “Biz bu etkinliğe 2018 yılında başladık. İlk olarak Elazığ’da gerçekleştirdik. Pandemi araya girdiği için bu etkinliği iki yıldır erteliyorduk. Bu yıl Uşak, Elazığ ve Çanakkale’miz de bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. İlkokul ve ortaokul çocuklarımız evlerinde bulunan, kenara atılmış, işe yaramayan malzemelerden, kendi hayal dünyalarına göre oyuncaklar üretiyorlar. Bu oyuncaklar okullarda öğretmenlerimiz tarafından seçiliyor, şu anda görmüş olduğunuz bu alanda da sergileniyorlar. Hepinizi saygıyla sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. Bugün çok özel bir gün için buradayız. Bugün çocukların hayaline dönüşen oyuncakları sergiledik. Onları takdir edeceğiz ve ödüllendireceğiz. Çocukların yaptığı bu yapmış olduğu ürünleri ileriye götürmelerini kendilerinden temenni edeceğiz. Bizleri bu özel günde yalnız bırakmadınız yüzüncü yılımızda sizlerle beraberiz, teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Çanakkale İskele Meydanında gerçekleşen etkinliğe Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, İl Sağlık Müdür Gökhan Baştürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Kızılay Çanakkale Şube Başkanı Erdoğan Madak, daire müdürleri, STK temsilcileri, Kızılay gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker


Bu haber 12/06/2022, Pazar günü yayınlandı, 161 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com