Sağlıkta kalite masaya yatırıldı

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk’ün katılımlarıyla, İl Kalite Koordinatörlüğümüzce düzenlenen Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirme Toplantısı, Mehmet Akif Ersoy Toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantının açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, ‘’Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü olarak, İl genelindeki kalite çalışanlarımızla bir araya gelip, kaliteli sağlık hizmeti sunulması noktasında tüm kurumlar kamu, özel ve üniversite ayrımı yapmadan Bakanlığımızın rehberliğinde köprü görevini büyük bir ciddiyetle üstlenmiş bulunmaktayız. Kalite süreçlerini Bakanlığımız ve kendi iç denetçilerimiz vasıtasıyla değişerek ve gelişerek yürütüyoruz” dedi.

Baştürk, konuşmasında kalitenin önemini ve pandemi sürecinde hep birlikte ilimizde bu sürecin en iyi şeklide yürütüldüğüne de değinerek, “Hastanelerimizin temsilcileri buradayken bu iki senelik süreçte verdiğiniz hizmetlerden dolayı sizlerin nezdinde hem sizlere hem çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletmenizi rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Sağlık Kurumlarında Kalite ve Akreditasyon çalışmaları kapsamında düzenlenen toplantı ile geleceğin sağlıkta kalitesini merkeze alarak, sağlıkta performans ve kalite ile ilgili güncel gelişmeler, deneyimler ve yenilikçi yaklaşımların paylaşılması, sağlık alanında çalışanların iletişim ve iş birliğinin artırılması hedeflenirken ‘’ Sağlıkta kalite standartları ve güncel rehberlerin sahada uygulanmasına yönelik ‘’ konular ele alındı.

Toplantıda; Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Op. Dr. Halil Gürkan Çoban , Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Huriye Ünal , Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan yardımcısı Uzm. Dr. Yavuz Adanur , Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Keser , Kalite Değerlendirme ekibi , hastane yönetimi ile kalite sorumluları yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/06/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 152 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com