Çanakkale’ de yeni futbol yıldızları doğuyor

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin en genç spor kulübü olan Çanakkale Atletik GSK liglere yeni heyecan getirdi.

Çalışmalarını 10.08.2020 tarihinde kurulan Çanakkale Atletik GSK Derneği ile başlayan kulüpte, Atıl Çamer ve Doğukan Özer’in yönetiminde birçok başarıya imza atan bir ekip bulunuyor.

Ekip, çalışmalarına Çanakkale Atletik GSK kurulmadan çok önce başlamış ve 17FK formasıyla bir çok turnuvaya katılmıştı. Başarıların sürekli olması, kurucu ekibin alışmalarına bir spor kulübü olarak devam etmeleri gerekliliği kararına doğru itmiştir.

2019 yılında çalışmalarına başlayan Çanakkale Atletik GSK, 2020 yılında ilk engele takılıp Covid19 salgınında düzenli çalışmalarına ara vermek zorunda kalmıştır. Buna rağmen her fırsatta oyuncularını bir araya getirerek hem oyuncularına hem de ailelerine moral desteği sağlamıştır.

Çanakkale Atletik GSK, 2021 yılından itibaren salgının etkisinin azalmasıyla çalışmalarına hız katmıştır. Çanakkale futbol camiasının yakından tanıdığı iki ismi Ercan Şenol ve Ali Alan ‘ın katılımıyla büyüyen çekirdek kadrosunda Ali Can Arslan, Emre Kurt, Sude Yılmaz ve Emircan Yılmaz yer almaktadır.

Başarılı ekibin futbol severlerin ilgisini çekmesi uzun sürmemiş başarılı birçok genç oyuncu kulüpte yerlerini almıştır.

Uzun yıllar ekiple birlikte çalışan Azat Keskin’in vefatı ile sarsılan kulüp, 2022 yılı Mayıs ayında Azat hocalarının anısını yaşatmak için bir turnuva düzenlediler. Çanakkale Atletik GSK bir çok yaş grubunda, gerek yerli gerekse uluslararası katılımlı turnuvalara katılmakta ve başarılar dönmektedir. Kupa dolabı dolan takım başarılarının devam edeceğinin işaretini vermektedir.

2021 – 2022 Sezonundan itibaren Çanakkale Atletik GSK olarak Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu U 11-12 ve14 Futbol Liglerinde yerini almıştır.

Ercan Şenol’un hazırlıkları tamamlamasıyla Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bünyesindeki önce U14 saha sonrada U11 ve U12 liglerinde fırtına gibi esen takımlar ile katılarak liglerdeki heyecanı üst düzeylere taşımıştır. Başarıya giden yolda dürüst oynayıp centilmenlikten ödün vermeyen takım rakiplerinde takdirini kazanmıştır. An itibari ile üç ligde de namağlup ünvanını elinde tutan kulüp bu ünvanı bırakmaya da niyetli görünmüyor.

Hali hazırda iki oyuncuları, Alperen ve Çınar Altınordu tarafından davet edilmiş olan kulüp birçok oyuncusunun da gözlem altında olduğunu saklamıyor.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/06/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 414 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com