“Bir an önce tüm Türkiye’de yasaklanmalı”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gökçeada’da yaşayan milli sporcu Selim Konya, adada karşılaştığı bir konu ile ilgili yapmış olduğu sosyal medya paylaşımıyla dikkat çekti. Konya, “Devletimizden ricamız bu kestane avcılığını bir an önce Türkiye’de yasaklamalı” ifadelerini kullandı.

Gökçeada’da yaşayan milli sporcu Selim Konya, deniz kestanesi avcılığı ile ilgili dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu. Adada karşılaştığı manzaranın fotoğrafını çeken Konya, yetkililere seslendi.

Sosyal medyadan yapılan paylaşımda, “An itibariyle adada deniz kestanesi avcılığı başladı. Bugün iki tekne geldi. Yarından sonra 150 tekne gelirse şaşırmayın. Adamların önünde hukuki bir engel yok. Maalesef kestane avcılığı serbest. Musilaj sebebiyle Marmara, İstanbul ve Çanakkale de avcılığı yasak. Halbuki müsilajdan en çok etkilenen yerlerden biri de Gökçeada idi. Hatta musilaj sebebi ile ada balıkçıları iki katı destekleme almıştı. Devletimizden ricamız bu kestane avcılığını bir an önce tüm Türkiye’de yasaklamalı. Sargoz balığının en önemli yemi deniz kestanesidir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/06/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 515 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com