Pazartesi’ye kadar hava kapalı

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından, Çanakkale bölgesinde, yerel kuvvetli yağışların etkisini sürdüreceği belirtildi. 12 Haziran Pazar gününe kadar, yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji tarafından yapılan bilgilendirmede, “Cuma günü akşam saatlerinden itibaren bölgemizin yeni bir yağışlı ve serin havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hafta sonu boyunca bölgemizin büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının hafta sonundan başlayarak azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Cumartesi: Bölgemiz genelinin çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölge genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Pazar: Bölgemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yerel kuvvetli yağışlar ile ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ve İzmir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin yayınlanacağı hava tahmin raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması önem arz etmektedir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 10/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 207 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com