Başkan yaşananlarla ilgili konuştu: “Hiç Hoş Değil”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bozcaada’da bir türlü sular durulmuyor. Geçtiğimiz aylarda, Belediye çalışanı L.D’nin ada içerisinde bulunan arazisine kaçak yapı inşa ettiği ortaya çıkmıştı. Sonrasında ise haberleri dolayısıyla bir belediye çalışanı, gazeteci ile münakaşaya girmiş ve olaylar yerel basında yer bulmuştu. Gelinen süreçte CHP İl yöneticileri, Bozcaada’ya ziyarette bulundular. Yaşananlarla ilgili olarak ise Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz ve CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, gazetemize açıklamalarda bulundu.

Bozcaada’da geçtiğimiz senelerde kaçak yapılara alkol ruhsatı verildiği belediye meclisinde çıkan tartışmalarla, ortaya çıkmıştı. O dönem CHP İlçe Başkanı istifa etmiş ve adada tartışmalar yaşanmıştı. Sonrasındaki süreçte, Bozcaada Belediyesi çalışanı L.D’nin, adada bulunan arazisine kaçak yapı yaptığı, konunun CİMER’e şikayet edildiği, mühür işleminin uygulandığı öğrenilmişti. O mühüre rağmen, kaçak yapı üzerinde çalışmalar devam etmiş ve adada huzursuzluk yaşanmıştı.

Geçtiğimiz gün ise adada belediyedeki zabıtalar ile ilgili bir haber yapan gazeteci ile zabıta belediye personeli arasında münakaşa çıkmış ve olaylar yerel basında da yer bulmuştu. Tüm bu süreçte tepkilerin odağında olan Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, gazetemize açıklamalarda bulundu. Başkan Hakan Can Yılmaz ile birlikte İl Başkanı Metin Ümit Ural’da Bozcaada’da gerçekleştirdikleri temaslarla ilgili bilgilendirme yaptı.

Yaşanan hadiselerin ardından İl Başkanı Ural ve il yöneticileri Bozcaada’ya gitmişler ve ilçe başkanı, belediye meclis üyeleri ile görüşmüşlerdi.

“Yasal prosedür başlatılmıştır”

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, gazetemize, Bozcaada’da bir belediye personelinin kaçak inşaatı ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Yılmaz, kaçak inşaat ile ilgili “Bir çalışanımızın, bu şekilde anılması bizler için hoş değil. Yasal prosedür başlatılmıştır. Konu yargı boyutuna ulaşmıştır. Önümüzdeki süreçte, gelişecek durumlarla ilgili kamuoyu bilgilendirilecektir” ifadesinde bulundu.

“İdari soruşturma başlattık”

Gazeteciye saldırı ile ilgili Bozcaada Belediye Başkanı Yılmaz, “Her ne sebeple olursa olsun, bir gazeteciye saldırı olmasını kınıyoruz. Bu davranışlar, hareketler bize yakışmaz. Bozcaada Belediyesi’nin, çalışanlarının, bu şekilde anılması bizleri çok rahatsız etti. Sebebi, gerekçesine bakılmaksızın bu olay hoş değil. Bizler çok üzgünüz. Devlet memurluğuna yakışmayacak hal ve hareketlerde bulunulduğu için idari soruşturma başlattık. Herkesin Bozcaada Belediyesi’ne yakışır bir şekilde hareket etmesi lazımdır” açıklamasında bulundu.

“Belediye Başkanımız sürecin takipçisi olacaktır”

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, konuyla ilgili “iki kişinin dışarıda yaşadığı bir olaydır. Buna rağmen belediye Başkanımız konuyla ilgili soruşturma başlatmıştır. Kaçak yapı konusu ile ilgili de gereken çalışmalar ve yasal prosedür yapılmıştır. Belediye Başkanımızda sürecin takipçisi olacaktır.

Bizler, ben ve il yöneticileri geçtiğimiz gün Bozcaada’ya bir ziyaret gerçekleştirdik. İlçe Başkanımız, Belediye Meclis Üyelerimiz ile bir araya geldik. Süreci değerlendirdik” dedi.

Öte yandan, kaçak yapı ile ilgili mühür fekki kararının tebliğ edilip edilmediği merak konusu oldu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 10/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 353 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com