Başkan Gökhan toprak analizini anlattı

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi Yerel Kalkınma Birimi tarafından hayata geçirilen “Ücretsiz Toprak Analizi” projesinin tanıtımı için merkeze bağlı Akçapınar Köyünde üreticiler ile buluştu.

Akçapınar Köyü’nde geçtiğimiz gün gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Başkan Gökhan’a Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay, CHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, İl Genel Meclisi Üyeleri ile Yerel Kalkınma Birimi personelleri de eşlik etti.

Köy kahvesinde projeye ilişkin bilgilendirmede bulunan Başkan Gökhan, tüm üreticileri Toprak Analizi projesinden faydalanmaya davet etti. Konuşmasında toprak analizinin önemine vurgu yapan Başkan Gökhan, “Gübre Maliyetini Düşür, Verimini Arttır, Toprağını Koru” sloganıyla yola çıktıklarını, üretime destek olmak amacıyla üreticiler ile birlikte her zaman omuz omuza çalışacaklarını ve bu zor günleri birlikte aşacaklarını ifade etti.

Bilgilendirme toplantısı, Başkan Gökhan ve Başkan Yardımcısı Mutluay’ın üreticilerin projeye ilişkin sorularını cevaplaması ile sona erdi.

Haber Merkezi


Bu haber 10/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 187 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com