“Sadece dinlenmek istiyoruz”

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

28 yıl önce söyledik”

TMMOB, geçtiğimiz yıllarda 1915 Çanakkale Köprüsü ile ciddi çalışmaların altına imza attı. ‘Üçüncü Bin Yıla Girerken Çanakkale’ adı altında bir kitapçık basılırken, Boğaz Köprüsü’nün konuşulduğu bir panele imza atıldı. Konu hakkında açıklama yapan, Sevil Ural ile görüşme gerçekleştirdik. Mimarlar Odası Şube Başkanı Ural, yetkililere ve ilgililere seslendiği konuşmasında, “Biz 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili A’dan Z’ye rapor oluşturmuştuk. Söylediğimiz, konuştuğumuz her şeyin gerçekleştiğini gördük. Amacımız muhalefet etmek değil, kamuoyunu bilgilendirmektir” dedi.

Mimarlar Odası Çanakkale Şube Başkanı Sevil Ural gazetemize yapmış olduğu açıklamada 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili konuştu. Geçtiğimiz yıllarda 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili birçok çalışmanın altına imza atıldığını, konuyla ilgili çalışmaların kitapçıklarda yer aldığını, panellerin düzenlendiğini belirten Şube Başkanı Ural, gelinen noktada, söylediğimiz her şeyin gerçekleştiğini gördük dedi.

Amacımız muhalefet etmek değil, doğru bilgilendirmek ve teknik altyapı ile konuşmaktır diyen Ural, “Dinlenmek istiyoruz” dedi.

Ural yapmış olduğu açıklamada, “Biz o zamanlar söylemiştik, şimdi bunlar gerçekleşti. Bizim amacımız muhalefet etmek değil, teknik bilimsel altyapı ile konuşuyoruz. Dinlenmek istiyoruz ve kamu yararına konuşuyoruz konuştuğumuz her şey kamu yararınadır, dikkate alınması gerekir.

İki tane kitabımız var, 1995 yılında bizim yaptığımız, brifing, panel ve forumdan oluşuyor. TMMOB olarak yaptığımız 2017 tarihinde sadece köprüyü konuştuğumuz, TMMOB’a bağlı tüm Çanakkale’de ki odaların sözü var. İkisinin ortak noktası bir haberde birleşiyor. Köprüyü yapan firmanın iki tane yönetim kurulu üyesi verdiği bir demeçte bizim 28 yıl önce panel ve forumda söylediklerimiz tekrar edilmiştir. Köprünün yerinin neden orada olduğu o konulardan biridir. Biz TMMOB ve Mimarlar Odası olarak, sivil toplum örgütleri olarak, bir şey söylüyorsak muhalif olmak veya itiraz etmek için değildir. Bilimsel ve mesleki verilerimize dayanarak söylüyoruz. Doğruluğumuzu ve haklılığımızı 28 yıl sonra, işi yapanlar itiraf etti. Mimarlar Odası’nın 1995 yılında henüz şube olamamışken temsilcilikken, gerçekleştirdiğimiz panele Başbakan, Vali, Belediye Başkanı gibi siyasiler katılmıştı” ifadelerine yer verdi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 09/06/2022, Perşembe günü yayınlandı, 210 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com