Minik kentliler

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi çevre sorunlarına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacı ile etkinlikler düzenledi. 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası kapsamında düzenlenen etkinlik Çanakkale Belediyesi ve Katı Atık Yönetim Birliği iş birliğinde gerçekleşti. 6 Haziran 2022 Pazartesi günü Karina Deniz Kültürü Merkezi’nde düzenlenen etkinliklere; Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Turan Ünüvar, M. İrfan Mutluay ve Handan Özyayla’nın yanı sıra çok sayıda çocuk da aileleri ile birlikte katıldı.

Karina Deniz Kültürü Merkezinde etkinlik kapsamında düzenlenen birbirinden eğlenceli aktivitelere katılan çocuklar, keyifli bir gün geçirdi. Ambalaj küçültme, taş boyama, fide dikimi, izcilik, survivor parkuru gibi hem eğlenip hem öğrenebileceği etkinliklerde keyifli vakit geçiren minik öğrenciler, aynı zamanda barınaktan gelen minik can dostlar ile de buluştular.

Etkinlik kapsamında ayrıca; atık pil, bitkisel atık yağ ve atık elektrikli ve elektronik eşyaların ayrı toplanması yarışmasında dereceye giren okullara ödülleri takdim edildi. İl bazında 1 Ekim 2021 tarihinde başlayan “Ödüllü Atıl Pil Toplama Kampanyası” sonucu belli olurken; birinciliği Çanakkale Ömer Mart Ortaokulu elde etti. İkinci Çanakkale Turgut Reis Ortaokulu, üçüncü Çanakkale Cevatpaşa Ortaokulu ve dördüncü Çanakkale Özel İstek 1915 okulu oldu. Çanakkale sınırları bazında okulların açılmasıyla birlikte 19 Kasım 2021 tarihinde başlayarak 9 Mayıs 2022 tarihinde sonlanan “Atık Elektrikli ve Elektronik eşyaların ( AEEE ) ayrı toplanması yarışmasında ise; birinci Çanakkale Ömer Mart Ortaokulu, ikinci Çanakkale Ali Ağaoğlu Anaokulu olurken, üçüncü ise Çanakkale İsmail Kaymak Koleji oldu.


Bu haber 07/06/2022, Salı günü yayınlandı, 298 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com