CHP’lilerden Çiftçi Aileye Ziyaret

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

 

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ile Adana Milletvekili Burhanettin Bulut Çanakkale’de hayvancılara ziyarette bulundular. CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle gittiği Çanakkale’de, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ile vatandaşın sorunlarını dinledi.

Hayvancılık yapan bir ailenin evine misafir olan CHP’li vekillere, aile “Hayvancılık bizim için bitti. Son 5-6 yıldır sürekli zarar ediyorduk. Bir daha çiftçilik yapmamak için ağılımızı yıktık, sağım makinesini bile sattık” diye dert yandı.

Tarım ve hayvancılıkla geçimlerine sağlayan aile, CHP’li vekillere “Hayvancılığa 1999 yılında başladık. Ancak bizim için hayvancılık bitti. 20 tane hayvanımız vardı. Düve alıyorduk, kurbanlık alım satımı yapıyorduk. Kendi ineklerimizden buzağılarımız oluyordu. Kışa girerken bu hayvanları satıyorduk, kışlığımızı çıkarıyorduk. Ama 5-6 seneden beri hep içeri giriyoruz. Hiç kar edemedik” diye dert yandı.

Hayvancılığın hep geriye gittiğini, başa çıkılacak gibi olmadığını belirten aile, bir daha hayvancılık yapmayalım diye hayvanları satıp, ahırı da yıktıklarını söyledi.

CHP’li Bulut’un, “Ahırı neden yıktın. Belki seneye yaparsın?” sorusunu da şöyle yanıtladı:

“Sağım makinesini bile sattık”

“Kesinlikle yapmam. Geri dönmek gibi bir niyetimiz yok. Ümidimiz de yok. Bir daha bulaşmayalım diye sağım makinesini bile sattık. Biz 25 yıl oldu evleneli daha hiç tatile çıkmadık. Antalya’yı, Muğla’yı, Bodrum’u bilmeyiz, gidemedik” dedi.

“Artık Hayvan Görmek İstemiyorum”

Çiftçi” Gece gündüz hayvan baktık. Sabah 08.00, 16:00, gece 00.00 günde 3 sağım yapıyorduk. Devamlı hayvanların başında. Kar yağdı, yağmur yağdı, çamur oldu hiç fark etmez. Bayram seyran hep hayvan bakıyorduk. Kesinlikle artık hayvan görmek dahi istemiyorum. Tarıma devam edeceğiz. Onu da yapabildiğimiz kadar” ifadelerini kullandı.

 

Cihan Peker-Tunahan Ünsal

 

 

 


Bu haber 06/06/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 189 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com