Adım Adım Çevre Yürüyüşü

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye Çevre Haftası” kapsamında “81 İlde 81 Milyon Adım Çevre Yürüyüşü” Çanakkale’de Vali İlhami Aktaş’ın katılımıyla gerçekleşti. Çevre Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler Hamidiye Tabyasındaki Çevre Müfettişi Çocuk Şenliği etkinliği ile devam etti. Türkiye’nin en büyük çevre hareketi “Sıfır Atık” temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası’ndaki “81 İlde 81 Milyon Adım Çevre Yürüyüşü” Golf Çay Bahçesinden başlarken, Hamidiye Tabyalarında sona erdi.

Tüm şehirlerde eş zamanlı olarak başlayan Çevre Yürüyüşüne Vali Aktaş’ın yanı sıra; Boğaz ve Garnizon Komutanı Mustafa Turhan Ecevit, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, İl Genel Meclis Üyeleri Tülay Ömercioğlu ile Şener Akçay, çevre gönüllüsü vatandaşlar ve öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çevre, doğa, sıfır atık ve iklim değişikliğiyle mücadele konularında çocukların bilinçlendirilmesine yönelik gerçekleştirilen Çevre Müfettişi Çocuk Şenliği etkinliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan el emeği ürünlerin sergilendiği stantları gezen Vali İlhami Aktaş, çocuklarla yakından ilgilenerek çevre bilinci konusunda sohbet etti ve sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı.

Çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesinin ortak çevre bilinciyle mümkün olacağını belirten Vali AKTAŞ, “Çevrenin korunması ve gelecek nesillere bozulmadan aktarılması en önemli hedeflerimizdendir. Çevre haftası dolayısıyla yapılan etkinliklerin toplumun farkındalığını ve duyarlılığını artırmasını temenni ediyorum” dedi.

Özlem Kavuklu-Cihan Peker

 


Bu haber 06/06/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 306 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com