Hedef 4 İlde 15 Bin Öğrenci

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Akçansa, bu yıl 6. yılına giren ‘Benim Mahallem’ projesinin ilk ayağını Çanakkale’de TOÇEV ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde tamamladı. Atık ve Geri Dönüşüm’ ile ‘Cinsiyet Eşitsizliğine Dayalı Akran Zorbalığı’ konularında eğitimin verildiği öğrencilerin farkındalık kazanmalarına yönelik hazırlanan “Benim Mahallem” projesinin tanıtımı Ezine İlçesi Gazi İlkokulda gerçekleştirildi.

“Benim Mahallem” projesi tanıtım toplantısına; Vali İlhami Aktaş, Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, AKÇANSA Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık, TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlik Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, AKÇANSA Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık ve TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun tarafından konuşma yapılmasıyla devam etti.

Hedef 4 ilde toplam 15 bin öğrenci

Eğitimden, spor ve kültür sanata, geniş yelpazede insan ve toplum hayatına sürdürülebilir destek sağlama prensibiyle çalışmaya gayret ettiklerini belirten Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık, Benim Mahallem projesini Çanakkale’de başarıyla tamamlamaktan duydukları mutluluğu belirtti. Kanadıkırık; “2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerimizin sosyal boyutunda hem çalışanlarımız hem de bir parçası olduğumuz topluma yönelik önemli hedeflerimiz var. İyi bir komşu olmak için sosyal sorumluluk projeleri üretmekten heyecan duyuyoruz. Benim Mahallem ise çocuklarımıza sağladığı farkındalık eğitimi ile ilham veren bir proje olarak öne çıkıyor. Proje ile 4 ilde toplam 15 bin öğrenciye ulaşmayı arzu ediyoruz. Çanakkaleli olmaktan her zaman kıvanç duyan bir şirket olarak bu yöndeki çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun ise şunları kaydetti; “ Çocukların eşit koşullar içinde eğitim almalarını ve eşit haklara sahip olmalarını amaç edindik. 28 yıldır bu amaçla birlikte, farklı konularda projeler üreterek çocuklarımıza hizmet etmeye gayret ediyoruz. Akçansa ile 2015 yılında başlayan yolculuğumuzda birçok farklı tema ile çocuklarımıza ulaştık. Bu yıl, “İyi bir komşu olmak” mottosunu hedefleyen Akçansa ile projemize Çanakkale’de başlıyoruz. Eğitim tırımız içinde gerçekleştirdiğimiz bu eğitimleri çocuklarımız için uygulamalı ve eğlenceli hale getirmek bizler için çok önemli.Uzman psikoloğumuzla birlikte çocukların gerekli biliş düzeylerine ulaşmalarını sağlamak istiyoruz. Projemizdeki hedefimiz, İlkokul-ortaokul çağındaki öğrencilerin kendilerine, çevrelerine ve arkadaşlık ilişkilerine karşı duyarlılıklarını artırmak ve psiko-sosyal gelişimlerini olumlu yönde desteklemektir”.Yapılan konuşmaların ardından Psikolog Tuğçe Şahbaz, sahne Eğitimi ile “Benim Mahallem” projesinin tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtımın ardından “Benim Mahallem” projesine katılım sağlayanlara AKÇANSA Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık tarafından sertifika verildi ve etkinlik fotoğraf çekimlerinin sonrasında son buldu.

Yakup Karakoç-Özlem Kavuklu 

 


Bu haber 06/06/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 367 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com