CHP STK’lara çıkarma yaptı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un da katılımları ile gerçekleşen oda ziyaretlerinde sorunlar tespit edilmeye çalışırken odalarla yakın temaslarda bulunuldu. CHP’liler aldıkları notlarla halkın sorunlarının ve nasıl çözüme kavuşabileceğini, çözüm önerilerini dinlediler. Odalar ayrı ayrı planlı bir şekilde ziyaret edildi.

Gerçekleşen ziyaretlere Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, İl Başkanı Metin Ümit Ural, Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, il ve merkez ilçe yöneticileri de katılım gösterdi.

Ziraat Odası Ziyareti

Çanakkale Ziraat Odası CHP tarafından ziyaret edildi. CHP’ye Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, tarafından tarımla alakalı sorular ve çiftçiler hakkında bilgiler verildi.

CHP İl Genel Meclisi üyesi İsmail Gürses “ Biz ürünlerimizi yurt dışına dövizle satmalıyız. Domatesi salça olarak yurt dışına satarsak ülkemize döviz girer derken” Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, “Bunların yapılabilmesi için şartların uygun olması gerektiğini söyledi.” Aralarında küçük bir fikir tartışması yaşandı.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut , “ Çanakkale ili için nasıl bir katkımız olabilir? Bu anlamda Meslek odalarını ve STK’ları dolaşıyoruz. Genel siyaset değil de daha çok yerel siyaset hakkında bilgi edinmek istiyoruz” dedi.

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, “ Öncelikle geldiğiniz, bizi önemsediğiniz ve dinlemek istediğiniz için teşekkür ederim. Problemi çözmek için önce tespit etmek gerekir. Bol keseden atmakla problem çözülmüyor. Problemi tespit etmek için sahada olmak gerekiyor veya sahadan çok doğru bilgi almak gerekiyor. Tarımın sorunlarını bizden ne zaman isterseler biz bu bilgiyi veriyoruz. Bu soruları sormanız, önemsemeniz ve farkında olmanız kıymetlidir” şeklinde cevap verdi.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Ziyareti

Gerçekleşen ziyarette bu odaların ne kadar değerli olduğundan bahsedilirken Türkiye’de her şehrin Çanakkale kadar şanslı olmadığından bahsedildi.

Ziraat Mühendisleri Odası yöneticileri yaptıklarını ve yaşadıkları sorunları anlatırken bu sorunların çözümünün aslında zor olmadığı ve ekonominin düzelmesi, liyakat ile bu sorunların çözüleceğinden bahsedildi. Ziraat Mühendisleri Odası’nın çalışmaları ve sorunları CHP’liler tarafından not alındı. Kaz Dağları için verilen mücadeleye değinilirken, oda yöneticileri CHP güvendiklerinden ve değişim istediklerinden bahsettiler. CHP sorunların hızlı bir şekilde çözüme kavuşabileceğini, sağlam bir kadroya sahip olduklarını ve sahadan bilgi topladıklarını belirtti.

Çanakkale Eczacılar Odası Ziyareti

Oda ziyareti ikramlar ve çay ile başladı.

Gerçekleşen ziyarette Adana Milletvekili Bulut’un Adana Eczacı Odasında 4 dönemi oda başkanı olmak üzere 6 dönem yöneticilik yapması dikkat çekti.

Çanakkale Eczacılar Odası Başkanı Jale Karaata tarafından CHP’liler samimi bir şekilde karşılandı. Eczacıların sorunları dinlenirken CHP’lilerin titiz bir şekilde not alması dikkat çekti. Bulut, sorunları dinlerken Adana’dan örnekler vererek sorunların çözümüne dair önerilerde bulundu. Sorunların çözümü için Belediye Başkanı ile görüşme yapılacağı söylenirken, Bulut “yerel yönetimlerden sorumlu olduğunu ve herhangi bir sorunda telefonunun açık olduğunu” ifade etti.

Özlem Kavuklu


Bu haber 05/06/2022, Pazar günü yayınlandı, 221 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com