Çanakkaleli Kadınlardan Sert Tepki

4 hafta önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP İl Kadın Kolları çağrısıyla bir araya gelinen eylemde kadınlar Cumhurbaşkanı’nın gündeme oturan açıklamalarına karşı basın açıklaması yaptılar. Açıklama geçtiğimiz gün akşam saatlerinde kapalı Pazar alanında başladı. Halaylar çekilen eylemde kadınlar coşku ile tepkilerini dile getirdiler.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Milletvekilleri Özgür Ceylan ve Burhanettin Bulut’un alkışlarla kadınlara destek olması dikkat çekti.

Eyleme Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, İl Başkanı Metin Ümit Ural, Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol katılım gösterdi.

İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol’un yaptığı konuşmada, “Cinsiyetçi küfürler ile gezi eylemlerinde anayasal haklarını kullanan vatandaşlarına açıkça hakaret ediliyor. Cumhurbaşkanına hakaret gerekçe gösterilerek binlerce dava açılırken Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden bir kişinin vatandaşına aleni bir şekilde hakaret etmesini hiçbir kişi ve kurumun savunabileceğini ve meşru bulacağını düşünmüyoruz. Yapmaya çalıştığın şeyin farkındayız Sayın Erdoğan. Anayasadan kaynaklanan sorumsuzluğuna sığınarak böyle eril bir dil kullanarak hakaret salyalarını fütursuzca göndererek toplumu yeniden kutuplaştırmak niyetindesin kutuplaşmayacağız. Aşağıladığın insanlar grubu olmayı reddediyoruz, istediğin siyasal bölünme tuzağını düşmeyeceğiz. İstediğin siyasal rantı böyle sağlayamayacaksın biz kadınlar buradayız ve her şeyin farkındayız” sözleri dikkat çekti.

Özlem Kavuklu


Bu haber 05/06/2022, Pazar günü yayınlandı, 272 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com