İYİ Parti’den suç duyurusu

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Grup Toplantısındaki konuşması ile ilgili suç duyurusunda bulunuldu.

Savcılığa, geçtiğimiz günlerde suç duyurusunda İYİ Parti İl Kadın Politikaları Başkanı Mutlu Dibekoğlu ve İYİ Parti Merkez İlçeyi temsilen Uzman Psikolog Yağız Ata bulundular. Dibekoğlu tarafından ise konuyla alakalı bir basın açıklaması yapıldı.

İYİ Parti İl Kadın Politikaları Başkanı Mutlu Dibekoğlu tarafından yapılan açıklamada, “Değerli basın mensupları, Aziz Türk Milleti;

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 01.06.2022 tarihli grup toplantısında, bizlerin burada tekraren ifade etmekten ar edeceğimiz bir ifade ile Türk kadınına alenen hakaret etmiştir.

Cumhurbaşkanının tüm televizyonlarda canlı yayında alenen kullandığı ifadenin açıkça “hakaret” suçunu teşkil ettiği Yargıtay’ın Yerleşik İçtihatlarında sabittir. Nitekim Sayın Cumhurbaşkanı bu eylemi ile Anayasamızın 103.maddesinde düzenlenen Cumhurbaşkanı yemini de ihlal etmiştir.

Bizler; Türk kadınları adına, tüm kadınlar adına toplumsal ve siyasi vazifemiz gereği Sayın Cumhurbaşkanı’nın suç teşkil eder eylemine istinaden Ankara Cumhuriyet Savcılığı nezdinde şikayette bulunduk. Sayın Cumhurbaşkanı’nın “hakaret” suçunu alenen, tüm televizyonlar önünde canlı yayında ve en önemlisi Gazi TBMM çatısı altında işlemiş olmasının ağırlaştırıcı neden olarak değerlendirilmesi, mübrez eylem ile hukuki dayanağını T.C. anayasasından alan “Cumhurbaşkanı yemininin ihlal edilmiş olmasının” da soruşturulması talepli olarak şikayet dilekçemizi Sayın Cumhuriyet Savcılığımıza arz ettik.

Bağımsız Türk Yargısı’nın, şikayetimize istinaden hukukun gereklerini eksiksiz ve adil bir şekilde yapacağına, failin siyasi kimliğinden etkilenmeksizin başta Anayasamız olmak üzere kanunlarımızın emirlerini yerine getireceğine olan inancımız tamdır. İYİ PARTİ Kadın Politikaları Başkanlığı olarak bizler de başlattığımız hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygı ile arz ederim” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 04/06/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 292 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com