Can dostlar yeni yuvalarına kavuştu

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi tarafından, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin aralıksız çalıştığı belirtildi ve aynı zamanda Mayıs ayında, 17 köpek ve 3 kedinin yeni yuvasına kavuştuğu belirtildi.

Çanakkale Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde sokakta yaşayan can dostlarımız için gerçekleştirdikleri çalışmaları Mayıs ayı boyunca da aralıksız olarak sürdürdü.

Veteriner İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, Mayıs ayı boyunca 24 kedi ve 31 köpeğin kısırlaştırma operasyonu tamamlandı. Uzman ekiplerce alınan kedi ve köpekler kısırlaştırma işlemlerinin ardından gerekli sağlık kontrollerinden geçirilirken, 5199 Sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen tedavilerinin ardından can dostlarımız, alındıkları bölgelere geri bırakıldı.

Can Dostlar Yeni Yuvalarına Kavuşuyor

Yürütülen çalışmalar kapsamında can dostlarımız, belediyemiz ve kentlilerimizin de duyarlılıkları sayesinde yeni yuvalarına kavuşmaya devam ediyor. Sahiplendirme çalışmaları doğrultusunda yine Mayıs ayında 17 köpek ve 3 kedi de yeni yuvasına kavuştu.

Kentimizi ve yaşamımızı paylaştığımız can dostlarımız ile ilgili konularda kentlilerimiz, 0286 212 60 08 ve mobil 0552 986 7128 nolu telefonlardan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine ulaşabilirler” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 04/06/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 368 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com