Turan; “85 milyon eşit bireyler olmalıyız”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Can Erenler Derneği açılışı, geçtiğimiz gün gerçekleşti. Açılışa Vali İlhami Aktaş ve AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’da katıldı. Turan, açılışta gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında, “bu memlekette 85 milyon eşit bireyler olmalıyız” ifadesini kullandı. Turan aynı zamanda konuşmasında, “Bu topraklar çok özel topraklar o yüzden bu toprakların değerini bileceğiz” dedi.

Can Erenler Derneği Hizmet Binası açılışı gerçekleşti. Açılışa Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, köy muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını Can Erenler Derneği Başkanı Mehmet Erken gerçekleştirdi.

Erken konuşmasında ‘’ Özü sözü bir olan canlarımızla burada daha özgür, bilinçli, sorgulayan, küçüğünü seven büyüğünü sayan bir toplum olarak ilerlemek, gelenek görenek ve kültürümüzü gençlerimize göstererek vatan bir bayrak bir diyen dostlarımızla yol yürümek için dernek binamızın açılışını yapıyoruz‘’ dedi.

Erken’in konuşmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan kürsüye davet edildi.

Bülent Turan konuşmasında bugünün çok özel ve anlamlı olduğunu, Türklerin Anadolu’dan Avrupa’ya geçişinin 668.yılında böyle anlamlı bir derneğin açılışını yaptığı için mutlu olduğunu ifade etti.

Turan sabah Çardak’ta, öğlen ise Lapseki’de törenler yapıldığını belirtirken bu törenlerin çok gururlu ve onurlu olduğunu belirtti.

Türklerin Avrupa’ya ilk geçiş güzergahı olarak Çardak’tan Gelibolu’ya geçtiğini ve bunu bütün dünyaya duyurmak istediklerini belirten Turan, ‘’ Çanakkale savaşlarında kim Alevi, kim Sünni, sorulmadı. Eşit beraber bir yarınların olması için bu insanlar mücadele ettiler.

Bugün çok kıymetli bir Alevi derneğimiz için bir aradayız, bu derneğimizle çok kez bir araya geldik. Değerli arkadaşlar bu memlekette 85 milyon eşit bireyler olmalıyız. Bu topraklar çok özel topraklar o yüzden bu toprakların değerini bileceğiz. Başta Alevi kardeşlerimize hayırlı olsun. ‘’ dedi.

Turan’ın konuşmasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz tarafından kurdele kesilerek açılış yapıldı.

Tunahan Ünsal-Yakup Karakoç


Bu haber 03/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 253 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com