Nihayet Yıkılacak

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin bir dönem alışveriş merkezi olan hatta içerisinde sinema salonu ve eğlence alanları barındıran yapısı, uzun zamandır kaderine terk edilmiş bir şekilde duruyordu. Çanakkale Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında, eski Carrefour ile ilgili madde dikkatle takip edildi ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “En kısa sürede yıkıyoruz. İhaleye çıkıyoruz” dedi. 

Çanakkale Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısı bugün, saat 17.00’de başladı. Gündem dışı konuşmalar yaklaşık  2 saat sürerken, Saat 19.00’da gündem maddelerine geçildi.

Eski Carrefour alanı ile ilgili İmar Komisyonu tarafından incelemenin tamamlandığı belirtildi. Bölge ticaret alanı ve otopark olarak kullanılacak. Öte yandan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yaptığı konuşmada, “En kısa sürede yıkıyoruz. Otopark yapacağız. Nasıl yapalım konusunda önerilere açığız. Arkadaşlarımız çalışmalarını yürütüyorlar. Kısa bir süre içerisinde ihaleyi yapacağız” dedi.

Konuyla ilgili yapılan oylamada, oy birliği kararı çıktı ve artık önümüzdeki günlerde bölgedeki yapının yıkılması ve alanın otopark olarak kullanılması bekleniyor.

Tunahan Ünsal


Bu haber 03/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 743 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com