Müdürlüğün bina projesi şaşkınlık yarattı

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısı bugün gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda Orman Bölge Müdürlüğü’nün yeni bina projesi şaşkınlık yarattı. 

İnönü Caddesi üzerinde, Eğitim Fakültesi’nin karşısında kalan Orman Bölge Müdürlüğü’nün yeni bina projesi belediye meclisinde görüşüldü. Mevcut binanın yıkılıp, o alana sokaklara sıfır bir şekilde metrelerce yüksekliğinde yeni bir bina yapılması teklifi oy çokluğu ile reddedildi. Oylama öncesinde, İmar Komisyonu’nun kararının red yönünde olduğu belirtildi.

Özellikle CHP’li belediye meclis üyelerince, yapılması gündeme gelen binanın oraya yapılması durumunda, bölgedeki ağaçların da kesileceği ve bölgede rekreasyon alanının dahi kalmayacağı, sıkışık ve beton bir alan oluşacağı ifade edildi. Yapılan oylamada ise oy çokluğu ile red kararı çıktı.

CHP’li belediye meclis üyesi Süleyman Canpolat, konuyla ilgili yapmış olduğu konuşmada, “Orman Bölge Müdürlüğü için yapılması planlanacak yapı, şehre uzak, şehrin gelişim bölgeleri de göz önüne alınarak yapılmalıdır. Yeni Adliye gibi, Üniversite gibi düşünülebilir. Şehrin dışında, hatta tüm orman yangınına müdahale araçlarının, hava araçlarının dahi içerisinde yer alabileceği bir alan daha anlamlı olacaktır” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan  ise Dardanos’ta bulunan Orman Bölge Müdürlüğü’nün yerinin bu iş için daha uygun olacağını belirtti.

Tunahan Ünsal


Bu haber 03/06/2022, Cuma günü yayınlandı, 1142 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com