Başkan Semizoğlu, “Üretmeli ve ihracatımızı artırmalıyız”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İstanbul Sanayi Odasının “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması 2021 yılı sonuçları açıklandı. Araştırmanın zirvesinde 149 milyar 54 milyon lira üretimden satışla yine TÜPRAŞ yer alırken Ford Otomotiv ve San. A.Ş. ikinci, Star Rafineri A.Ş. üçüncü ve Toyota Otomotiv’de dördüncü sırda yer aldı. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada “Oyun kurucu olmak için daha çok çalışmalı, üretmeli ve ihracatımızı arttırmalıyız” ifadeleri yer aldı.

İSO 500 2021 sıralaması hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu: “İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması 2021 yılı sıralamasında yer alan, Ülkemiz ekonomisine katkı sağlayan, istihdam yaratan tüm firmalarımızı tebrik ediyorum.

2021 yılı dünya ticaretinde salgın ve hemen ardından ekonomik daralmanın etkisiyle geçti. Krizlere dayanıklı ve tecrübe sahibi sanayicimiz, üreticimiz bu krizi fırsata çevirerek zayıflayan pazarlara girme şansı elde etti. Tüm iş dünyasının çalışma düzeni ve pazarlama stratejiler değişti. Salgına rağmen ülkemizde sanayinin üretimi hız kesmedi hatta arttı. İlimizde artı bir istihdam en büyük hedefimiz ve mutluluğumuz. Küresel ekonomide oyun kurucu olmak için daha çok çalışmalı, üretmeli ve ihracatımızı arttırmalıyız.” dedi.

İlk 500 Listesindeki Çanakkale Firma Sıralaması; 12. SIRA: İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. 44. SIRA: Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. 104. SIRA: İçdaş Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş. 175. SIRA: Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş. 180.SIRA: Kaleseramik Çanakkale Kalebodur A.Ş.

Firmalarımızın listede yer almasından gurur duyduk, kendilerini tebrik ediyor Ülkemiz ve İlimiz ekonomisine sağladıkları tüm katkılar için teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 02/06/2022, Perşembe günü yayınlandı, 221 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com