Bayramiç Endonezyalıları ağırladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Turizm konusunda Bayramiç’i geliştirmek için çalışmalar gerçekleştiren Bayramiç Belediyesi, ilk yurt dışı kafilesini ağırladı. Endonezya’dan gelen konuklar, önce Bayramiç Üreten Kadınlar Pazarını, ardından Mehmet Akif Ersoy Müze Evi’ni ziyaret etti.

Bayramiç’te turizmi geliştirmek amacıyla çeşitli atılımlarda bulunan Bayramiç Belediyesi, çabalarının karşılığını almaya başladı. Geçtiğimiz şubat ayında 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’e katılan Bayramiç Belediyesi, kurduğu bağlantılar sayesinde ilk yurt dışı kafilesini ilçede ağırladı.

Endonezya’dan gelen konuklar, önce Bayramiç Üreten Kadınlar Pazarını, ardından Mehmet Akif Ersoy Müze Evi’ni ziyaret etti. Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Doğası, tarihi ve kendine özgü kültürüyle çok özel bir yerde yaşıyoruz. Bu güzelliklerin bozulmadan yarınlara kalması içinse turizmi çok önemsiyoruz. Turizmle ilgili attığımız adımların karşılığını görmek de bizi ayrıca mutlu ediyor. İlçemizi turizm alanında ismini duyurma hayalimiz var. Kurduğumuz bağlantılarla bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 01/06/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 425 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com