Başkan Makas; “Yerel yönetimleriniz dökülmüş gidiyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün gözaltına alınması sonrasında, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’ın konuyla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında yanıt verdi. Başkan Makas, “Yerel yönetimleriniz dökülmüş gidiyor. Adaletin yok CHP!” ifadelerini kullandı.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün geçtiğimiz gün gözaltına alınması ile ilgili CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural “Yargıdaki Siyasallaşma” vurgusunda bulundu ve sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. AK Parti İl Başkanı Naim Makas ise CHP İl Başkanı Ural’a sosyal medyadan yanıt verdi.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, yapmış olduğu paylaşımda, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün yanındayız mesajı verdi ve “Hukukun her şekilde göz ardı edildiği bir dönemden geçiyoruz. Çan Belediye Başkanımız Sayın Bülent Öz bir soruşturma kapsamında sabahın erken saatinde evinden ifadesi alınmak üzere adliyeye götürülmüş ve adliyededir.

Hak, hukuk, adalet hepimiz için gerekecektir. Yargıdaki siyasallaşma her geçen gün adaleti çürütmektedir. Süreci tüm örgütümüzle ve hemşehrilerimizle birlikte yakından takip ediyoruz. Başkanımızın yanındayız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’ın sosyal medya paylaşımı karşısında, yapmış olduğu paylaşımda, “Adaletin yok CHP! CHP’nin Merkez İlçe Belediye Başkanı’nın kamu vicdanındaki rahatsızlıklara rağmen beraat etmesi adaletin tecellisi; öz yeğeni tarafından rüşvet vb. birçok iddia ile ihbar edilen Çan Belediye Başkanı’nın gözaltına alınması ise “Yargının siyasallaşması” oluyor öyle mi?

CHP’nin Çanakkale’deki yerel yönetimleri, rüşvet ve kamuyu zarara uğratmak gibi birçok yüz kızartıcı suçla defalarca gündeme geliyorken, İl Başkanı Metin Ümit Ural, kişinin yeğeni tarafından ihbar edildiği böyle bir olayda dahi yüzü bile kızarmadan “Yargının siyasallaşması” diyebiliyor!

Sayın Ural size tavsiyem, olayları çarpıtarak gündemi değiştirmeyi denemek yerine, hayal ürünü olmaktan uzak, gerçek sorunlarla ilgilenip kamuoyunu aydınlatmanızdır. Nitekim, yerel yönetimleriniz dökülmüş gidiyor. Son bir yılda, üç belediyenizde gözaltı ve yargılamalar olurken, bir de il genel meclisi başkanlığını kaybettiniz. Aynaya bile bakmayan CHP hep haklı!” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 01/06/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 299 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com