Toprak koruma kurulu toplandı

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı, Vali İlhami Aktaş başkanlığında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısına; İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, İl Defterdarı Doğan Adıgüzel, DSİ 252. Şube Müdürü V. Uğur Gürsel Altay, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Dağlar, Çanakkale Belediyesi Temsilcisi Göksel Koyuncu, Çanakkale Ticaret Borsası Temsilcisi Melih Gündoğdu, Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası Temsilcisi Sarp Korkut Sümer, TEMA Vakfı Temsilcisi Prof. Dr. Murat Türkeş, ÇOMÜ Temsilcisi Fırat Alatürk, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü personelleri katıldı.

İlimizde yapılması planlanan tarımsal ve tarım dışı tesislere ilişkin kararlar, ilimizde tarımsal potansiyeli yüksek alanların belirlenmesi ve korunması, ortaya çıkan olumsuzlukların belirlemesi, toprağın korunması, bununla ilgili sorunları giderici önlemlerin alınması ve geliştirmesi konuları görüşüldü.

Gündemde yer alan konuların görüşülerek karara bağlandığı toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Haber Merkezi


Bu haber 30/05/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 440 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com