Üzülen. Kahrolun! Aç kalmayacağız…

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hindistan, buğday ihracatını kapattı haberi yayılınca, bizim troller Bayram etmeye başladı. Bir algı ki, aşk olsun. Buğday bulamayacağız. Aç kalacağız. Aslında kendilerini düşünmüyorlar.  Erdoğan’ın gitmesi için bir sebep bulduklarına seviniyorlar. Onlara üzücü haberlerimiz var. Buğday sıkıntımız yok. Ayrıca Hindistan’dan Buğday alışverişimiz de yok. Hiç de olmadı. Evet. Buğday dünyanın gündeminde, ama bizim böyle bir problemimiz yok. Allahın izni ile. Yağışlar fevkalade oldu. Rekolte yüksek olacak. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Bizim şu anda öyle bir problemimiz yok. Geçen yıla göre fazlamız var. Şu anda buğday hasadı başladı. Hasadın olmadığı dönemde, olmayan krizin hasat başladıktan sonra konuşuluyor olması anlamlı mı? Kriz çıkacak demek abesle iştigaldir. Bizim şu anda öyle bir problemimiz yok. İki üç gün önce belli yerlerde yağışlardan dolayı rekolteyi etkileyen hususlar oldu. Şu anda bizim rakamlarımızı anormal etkileyecek bir durum olmadı. Geçen yıla göre fazlamız var”Kriz çıkacak demek abesle iştigaldir. Bizim şu anda öyle bir problemimiz yok. Bizim geçen yıla göre fazlamız var. İkinci ihracat yasağı getirdik. İçeriden alanlar vardı onlara da yasak getirdik. Bizim kendi ihtiyacımızı yeteri kadar karşılayabildiğimiz bir yıl oldu bu sene. Şu anda bizim gördüğümüz bir şey yok. Dünya bir tedirginlik içinde. Amerika bile Ukrayna’nın elindeki stokları buğdayla ilgili 1,5 milyon tonluk stokları var. 12 milyon tonluk mısırları var. O mısır Amerikalıları, Avrupalıları heyecanlandırıyor.6-7 milyon ton ayçiçeği çekirdeği var. Bizde de bir hafta sonra Adana’da ayçiçeği hasadı başlayacak. Hasadı yaklaşmış veya hasat dönemine girilmiş ürünler için problem olacak diye düşünmek çok doğru değil. ”Evet. Sevgili troller. Cumhur ittifakı düşmanları. PKK seviciler. Türk düşmanları. Bu yıl 20 milyon ton üretim olacak. Üzülün. Tepinin. Başka bir kanala geçin. Ama Buğdaydan size mama yok. İhtiyacımızdan fazla Buğdayımız var. Bunu da tutturamadınız.

Acıcık ucundan

Avukat: Memur bey, müvekkilimi ‘Alkollü araba kullanıyor’ şüphesiyle takip edip durdurmaya teşebbüs ettiğinizde ekip arabanızın sürücüyü uyaran mavi kırmızı ışıkları yanıyor muydu?Trafik polisi: Evet efendim.Avukat: Tehlikeli bir şekilde zar zor arabasını durdurmak zorunda kalan müvekkilim arabasından inince size bir şey söyledi mi?

Trafik polisi: Evet efendim, söyledi. Avukat: Ne dedi? Jürinin de duyabileceği bir şekilde söyler misiniz? Trafik polisi: “Heyyt be, yaşasın” dedi, “Ulan şimdi de hangi diskoya getirdiniz beni!”Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 29/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 395 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com