İngiliz yazar; “Çanakkale en hoşgörülü şehir”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gölge Kitabevi’nde söyleşi veren David R. Mellor yazdığı hikayelerini ve şiirlerini okudu. İngiltere’nin Liverpool şehrinde yaşayan Sosyal Hizmet Uzmanı David R. Mellor aynı zamanda kimsesiz çocuklara ev bulunması konusunda çalışıyor.

Söyleşi sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan Mellor, “Ben bir Türk kadınla evliyim. Hikayelerimde anlattığım gibi, İngiltere bölünmüş bir ülke halini aldı. Saldırgan kapitalizm hem de fakirlik insanları kötü bir durumda bıraktı. İstanbul’u çok seviyorum büyüleyici bir şehir olduğunu düşünüyorum. Türkler her zaman bana çok sıcak ve ilginç geliyor. Ne kadar ilginç ve ne kadar iyi insanlar olduklarının farkında değiller hikayelerimde buna değindim” diyerek sözlerine devam etti.

İngiltere’den Ayvalık’a yerleşip oradan Çanakkale’ye gelen David R. Mellor ” Almanya ve İngiltere’de yaşadım, Çanakkale hayatımda gördüğüm en hoşgörülü şehir diyebilirim. Kadınların çok özgür olduğu bir kent olduğunu düşünüyorum. İngiliz olarak yüzyıldan fazla süre geçmesine rağmen burada savaşta ölen Yeni Zelanda ve İngiliz askerlerin anılarına ve mezarlarına saygı gösterilmesini korunmasını çok anlamlı buluyorum” dedi.

Özlem Kavuklu


Bu haber 29/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 700 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com