Bir günde devri alem

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçtiğimiz günlerde, Ankara’daki çalışmalarının yanı sıra Çanakkale’de de aktif bir saha çalışmasının altına imza attı. Turan, bir gün hatta bir akşam da üç ilçede birden birbirinden farklı programlara katıldı. Saha çalışmalarının önemini Ramazan ayında ortaya koyan AK Parti İl teşkilatının yanı sıra Turan’da adeta bir günde devri alem yaparak, üç ilçede vatandaşlarla görüştü. Turan aynı zamanda yapmış olduğu konuşmalarında muhalefete seslenerek, “Bize kaçacak diyen kim varsa bu memleketi terk etti zaten. Bizim korkumuz yok. Ne olursa olsun, biz burada doğduk burada öleceğiz” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından, Ramazan ayında her ilçede iftar programı düzenlenmiş ve İl Başkanı Naim Makas, Merkez İlçe Başkanı Aynur Tuna Yavaş ve İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, saha çalışmalarında bulunmuşlardı. İftar programlarında oruçlar farklı ilçelerde açılırken, iftardan sonra ise mahalle mahalle, köy köy kahvelerde istişarelerde bulunulmuştu.

Geçtiğimiz gün de AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, kente geldi. Turan bir gün içerisinde tam üç ilçede birbirinden farklı programlara katıldı ve açılışlarda bulundu.

Turan ilk programında, Biga Çavuşköy Mahallesi’nde 4-6 yaş Kur’an Kursu ve İmam Evi açılışını gerçekleştirdi. Biga programı sonrasında Çan’da 4-6 yaş grubu mezuniyet törenine katılan Grup Başkanvekili Turan, Çan’dan aynı akşam Yenice’ye geçti. Yenice’de vatandaşlarla bir araya gelen Turan, aynı akşam durmadan Çan’a geri dönüş yaptı ve bir düğün programına katıldı.

Biga’da gerçekleşen programda ise AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, muhalefete sert sözlerle yüklendi. Turan, “Bize kaçacak diyen kim varsa bu memleketi terk etti zaten. Demirden korkan trene binmez derler. Bizim korkumuz yok. En fazla ne yaparlar? 27 Mayıs’ta yaptıkları gibi Menderes’i iftirayla, yalanla, hakaretle idam edenler ardından idamın ipini, urganını evlatlarından parasını aldılar. Menderes’i idam edenler o yağlı urganın parasını evlatlarından aldılar. Bundan daha ötesi var mı? Bu memlekete, bu millete güveniyoruz. Şairin dediği gibi ‘Toparlanın, gitmiyoruz, buradayız’ kardeşim. Yolumuza devam edeceğiz.

Birileri bu memleketin evlatlarına, bu memleketin değerlerini dünyanın dört tarafına haykıran, yurt, bina, kurs inşa eden insanlara ‘kaçacaklar’ diye iftira atabilir. Ne olursa olsun, biz burada doğduk burada öleceğiz” diye konuştu.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 29/05/2022, Pazar günü yayınlandı, 263 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com